Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Felietony
Felietony
Pekin widziany z Wrocławia
02.07.2008.
Był sobie jeszcze w ubiegłym roku tak wysoki budynek we Wrocławiu, że przy dużej przejrzystości powietrza, z jego szczytowych pięter, można było dojrzeć ponoć nawet Karkonosze. Obecnie wieżowca już nie ma a szkoda, bo z Wrocławia chciałoby się oglądać nie tylko Śnieżkę, ale i Pekin. No ale chcieć to jedno, a móc to zupełnie inna sprawa.
Czytaj całość…
 
Człowiek z betonu
25.06.2008.
Czy kandydujący na prezesa PZPN Grzegorz Lato rzeczywiście spiskuje przeciw Beenhakkerowi?
 
Wprawdzie po kiepskim występie “biało-czerwonych” w mistrzostwach Europy na pomniku Leo Beenhakkera pojawiły się poważne rysy, ale nasze środowisko piłkarskie, przynajmniej publicznie, dość powszechnie twierdzi, że warto pozostawić Holendra na stanowisku.
Czytaj całość…
 
Leo Beenhakker, czyli trzy po trzy
24.06.2008.
„Do trzech razy sztuka” zwykliśmy pocieszać po pierwszym niepowodzeniu. Trzy okazje wydają się być wystarczające do tego, by coś w końcu dobrze poszło. A jeśli nie wystarczą? Dla L. Beenhakkera był to trzeci samodzielny awans do finałów mistrzowskiej imprezy sportowej.
Czytaj całość…
 
Przypadkowa teoria spiskowa
19.06.2008.
Dlaczego Krzynówkowi nie “siadła” piłka i naród jest w podłym nastroju

Jeśli bazować na teorii przedstawionej obrazowo przez Krzysztofa Kieślowskiego w “Przypadku”, polscy piłkarze byli o krok od znacznie lepszego występu w mistrzostwach Europy. Życie bohatera tego znakomitego filmu (składającego się z trzech sekwencji) potoczyło się na różne sposoby – zależnie od tego, czy zdążył na pociąg, czy nie, i jak na to zareagował.
Czytaj całość…
 
Nieznośna lepkość kitu
13.06.2008.
W czasach, gdy rozwój techniki pozwala na wnikliwe i szybkie przeanalizowanie spornych sytuacji, cały ciężar decyzji składa się w piłce nożnej na wątłe barki sędziego głównego i dwóch liniowych. Zdaniem wielu fachowców, którzy mieli okazję prześledzić kluczowe dla wyniku meczu Austria-Polska akcje dzięki ujęciom z kilku kamer, prowadzący mecz Howard Webb popełnił 2 fatalne błędy.
Czytaj całość…
 
Skarb Kubica
12.06.2008.
Młody mistrz kierownicy ma szanse “zarazić” Polaków genem konsekwencji

Niemiecki “Bild” wyszedł z propozycją, aby naturalizować Roberta Kubicę i polska strona internetowa bravo.pl “oburzyła się”, że Niemcy chcą nam ukraść kolejnego świetnego sportowca. Owszem, bulwarówka zza Odry rzuciła z głupia frant hasło “Dwaj Polacy z pochodzenia, dwa niemieckie zwycięstwa”, nawiązując do bramek, jakie strzelił biało-czerwonym Lukas Podolski, ale nie ma czym się podniecać.
Czytaj całość…
 
Wyleniałe basiory intelektu
10.06.2008.
Część graczy polskiej reprezentacji piłkarskiej powinna wstąpić do Mensy

Kilka dni przed pierwszym meczem biało-czerwonych w mistrzostwach Europy Zbigniew Boniek stwierdził, że “polscy piłkarze są szesnaście razy inteligentniejsi od Niemców”.
Czytaj całość…
 
Deja vu czy vabank?
10.06.2008.
Rzecz o pierwszym w historii występie biało-czerwonych w finałach ME.
Wsłuchując się w ton komentarzy różnej maści fachowców, odniosłem wrażenie, że oglądałem inny mecz. Przegraliśmy. Jednak ten pojedynek, w przeciwieństwie do wielu poprzednich, choćby z końca eliminacji ME, dało się oglądać.
Czytaj całość…
 
Słodka woń "karniaka"
05.06.2008.
Niestrzelenie przez Żurawskiego “jedenastki” Niemcom mogłoby zrujnować narodową psychikę Polaków.
 
Nasi reprezentanci na Euro 2008, o ile nie spędzają im snu z powiek marzenia o sławie i zarobkach Cristiano Ronaldo, o popularność i kasę specjalnie martwić się nie muszą.
Czytaj całość…
 
Finał godny XXI wieku!
02.06.2008.
Podobnie jak w roku 1984,1985 czy po raz ostatni 1987, w finale ligi NBA zmierzą się zespoły Boston Celtics i Los Angeles Lakers. Jak przekonują fachowcy a także włodarze ligi, ma to być najlepszy finał od lat! Zmierzą się w nim dwa niesamowicie zgrane kolektywy, z dwóch przeciwległych krańców Stanów Zjednoczonych, dwa najbogatsze obecnie zespoły a także dwie największe gwiazdy NBA- Kobe Bryant i Kevin Garnett.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 117

Ranking stron