Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Felietony
Felietony
Zimny pot na plecach kacyków
26.03.2008.
Trwa debata, w jaki sposób polscy sportowcy mogliby, bez narażania się na dyskwalifikacje ze strony Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, zaprotestować przeciw postępowaniu chińskich władz. Niestety odnoszę wrażenie, że większość propozycji wysuwanych przez naszych (i zagranicznych) mistrzów jest tyleż szczera i pełna dobrej woli, co naiwna.
Czytaj całość…
 
Kingsajz dla Bolka i Lolka
20.03.2008.
W brawurowej metaforze systemu totalitarnego, komedii Juliusza Machulskiego pt “Kingsajz”, bohaterowi udało się stworzyć cudowny eliksir. Jego wypicie umożliwiało krasnoludkom przenosiny z Szuflandii, rządzonej twardą ręką satrapy, do krainy, w której panuje wolność. I gdzie wszystko jest o wiele większe. Czyli do tytułowego Kingsajzu (ang. king size – królewski rozmiar).
Czytaj całość…
 
Guliwer w krainie liliputów
16.03.2008.
Zaryzykuję tezę, że czołowy polski pięściarz zawodowy wagi ciężkiej Mariusz Wach ma co nieco wspólnego ze Słowackim. Oczywiście nie ze słowackim niby-bokserem (czyli z miłośnikiem piwa i knedliczków z ojczyzny ringowych kelnerów – Słowacji), lecz z polskim wieszczem narodowym Juliuszem. Nie chodzi rzecz jasna o to, że nocami, zamiast spać po wyczerpujących treningach, Mariusz (z rozwianymi natchnieniem włosami), płodzi gęsim piórem wiersze i dramaty. 
Czytaj całość…
 
Opium dla ludu - część II
10.03.2008.
Tego typu zachwytów nad piłką nożną nie potrafi zaakceptować znakomity publicysta Bronisław Wildstein. Drażni go, że dla wielu ludzi futbol jest tak niewiarygodnie ważnym elementem życia.

Czytaj całość…
 
Opium dla ludu - część I
07.03.2008.
Wybitny amerykański aktor Jack Nicholson jest od wielu lat namiętnym fanem koszykarzy Los Angeles Lakers. Gdy tworzył jedną ze swoich największych kreacji – prywatnego detektywa Gittesa w „Chinatown”, niewiele brakowało, by z powodu Lakersów doszło do jego bójki z reżyserującym ten film Romanem Polańskim.
Czytaj całość…
 
Nuda w kołchozie
03.03.2008.
Nie trzeba być praktykującym muzułmaninem, aby wiedzieć, że picie alkoholu jest w Mekce surowo zabronione. Niestety spożywać napojów wyskokowych nie wolno także pięściarzom, którzy walczą w Mekce boksu, czyli w nowojorskiej hali Madison Square Garden.
Czytaj całość…
 
Wilk w owczej skórze - część II
27.02.2008.
Jak mawia Andrzej Lepper, „każda sroczka swój ogonek chwali”. A nawet jak nie chwali, tylko „własne (ale w sposób wielce selektywny) gniazdo kala”, to też....chwali. A że przy okazji irytuje niektórych wiarą, że „ciemny lud to kupi”...
Czytaj całość…
 
Wilk w owczej skórze - część I
25.02.2008.
Popularne w Stanach Zjednoczonych porzekadło głosi „Co minutę rodzi się frajer” I całe szczęście – pomyślą mistrzowie ściemy – bo inaczej nie byłoby komu wciskać kitu.
Czytaj całość…
 
Wodospad medialnych spekulacji - część II
20.02.2008.
Bardzo znacznie od rankingu golkiperów przedstawionego przez Szczęsnego różni się ocena najsłynniejszego w historii polskiego futbolu bramkarza, Jana Tomaszewskiego.
Czytaj całość…
 
Wodospad medialnych spekulacji  część I
18.02.2008.
Obserwując rozpętaną przez „Gazetę Wyborczą” debatę na temat, którzy bramkarze powinni znaleźć się w kadrze na mistrzostwa Europy w piłce nożnej, trudno się nie cieszyć, że selekcjonerem naszej reprezentacji jest obcokrajowiec.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 117

Ranking stron