Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Felietony
Felietony
Pudrowanie mumii
17.01.2008.
Mike Tyson powiedział kiedyś, że aby wypełnić Madison Square Garden, nie musiałby toczyć walki. Wystarczyłaby zapowiedź, iż będzie się onanizować.
Czytaj całość…
 
Spętane nogi kata - część II
16.01.2008.
Kiedyś gra w kadrze była dla kiszących się w rodzimej lidze zawodników szansą na wyrwanie się do krainy płacących na zielono (co wówczas robiło ogromną różnicę) klubów zza „Żelaznej Kurtyny”. Dzisiaj, gdy granice są otwarte, niby jest podobnie.
Czytaj całość…
 
Spętane nogi kata  część I
14.01.2008.
Hubert Jerzy Wagner, legendarny trener najlepszej w historii polskiej siatkówki (i nie tylko) reprezentacji wyznawał zasadę "Nigdy nie damy się zajechać w piątych setach". Dlatego poddawał swoich podopiecznych, nierzadko kolegów z kadry (w której rozegrał 194 mecze) niemal katorżniczemu treningowi.
Czytaj całość…
 
Czy "Góral" uciszy piekielny dzwon? - część II
08.01.2008.
Marek ‘Punisher” Piotrowski, niegdyś wybitny kickbokser i  bokser zawodowy wagi półciężkiej (który zakończył karierę z rekordem 21-0, 11 ko), docenia klasę Jamajczyka, ale jest dobrej myśli.
Czytaj całość…
 
Czy "Góral" uciszy piekielny dzwon? - część I
08.01.2008.
Liczni fani - tyleż namiętnie, co niezasłużenie - zżymali się na klasę ostatniego rywala Tomka Adamka. Podane niedawno nazwisko kolejnego nie powinno już budzić najmniejszych zastrzeżeń. Chyba, że O’Neil Bell - niedawny bezdyskusyjny czempion wagi junior ciężkiej - zostanie przez nich uznany za zbyt mocnego.
Czytaj całość…
 
Kwadratowe oczy "Diabła" - część II
04.01.2008.
W 1994 roku miałem rzadką okazję przeprowadzić wywiad ze znanym z ostrego pióra, i zamiłowania do piłki nożnej, pisarzem Waldemarem Łysiakiem.
Czytaj całość…
 
Kwadratowe oczy "Diabła" - część I
02.01.2008.
Pytany o obciachy roku 2007 w polskiej piłce nożnej, były bramkarz reprezentacji Jan Tomaszewski wymienił na ostatnim, dziesiątym miejscu postępowanie prezesa PZPN – Michała Listkiewicza.
Czytaj całość…
 
Muł w dworcowej knajpie
28.12.2007.
Mający w zanadrzu bon moty na każdą ringową okazję redaktor Andrzej Kostyra zażartował podczas jednego z komentowanych przez siebie pojedynków, że „Nokaut jest w tej walce nieunikniony, jak zmarszczki po sześćdziesiątce”.
Czytaj całość…
 
Polowanie na rekina-zabójcę
26.12.2007.
Mimo, że w życiu Dariusza Snarskiego rozpoczęło się finałowe odliczanie do „czterdziestki”, która dla pięściarzy lżejszych kategorii jest znacznie bardziej dotkliwa niż dla „ciężkich”, wieści o jego pożegnaniu z ringiem okazały się mocno przedwczesne.
Czytaj całość…
 
Starożytne obrzędy pogrzebowe
23.12.2007.
Jeden z moich ulubionych pisarzy, Waldemar Łysiak, w podsumowującej XX wiek głośnej książce  „Stulecie kłamców” poświęcił sporo miejsca sportowi...
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 61 - 70 z 117

Ranking stron