Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Małysz: zabrakło szczęścia
04.01.2007.
 Po zajęciu szóstego miejsca w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku Adam Małysz był zadowolony ze swojej formy. Narzekał tylko na szczęście, którego mu zabrakło - rywale także prezentowali się bardzo dobrze.
"Oba moje skoki były naprawdę dobre. Brakło mi tylko trochę szczęścia. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej w następnych konkursach. Cieszę się z tego, że cały czas jestem w czołówce, choć rywale prezentują się znakomicie" - powiedział piąty w klasyfikacji generalnej TCS Małysz.
Czytaj całość…
 
Austriackie media rozkręcają wojnę przeciwko Małyszowi
04.01.2007.

 Austriackie gazety rozkręcają wojnę medialną przeciwko Adamowi Małyszowi przed dzisiejszym konkursem w Innsbrucku.
W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni Gregor Schlierenzauer wyprzedza Andreasa Kuettela o trzy punkty. Strata piątego Adama Małysza wynosi 21,2 pkt., ale Austriacy Polaka boją się najbardziej.

- Nie lekceważymy nikogo, ale Polak będzie najgroźniejszy. Zawsze świetnie skakał na Bergisel – przyznaje trener Austriaków Alexander Pointer.
Austriacy boją się także o przygotowanie swojego rewelacyjnego nastolatka Schlierenzauera. Po zawodach w Ga-Pa lider PŚ dostał dzień wolny, bez skoków i treningów siłowych.

Czytaj całość…
 
Innsbruck: znakomity Małysz! Trzech Polaków w konkursie
03.01.2007.

 W czwartkowym konkursie w Innsbrucku, zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Turnieju Czterech Skoczni, wystąpi trzech Polaków.
W kwalifikacjach spośród polskich zawodników najlepiej spisał się Adam Małysz, uzyskując notę 120,8 pkt. za skok na odległość 123,5 m, co dało mu drugą pozycję.

Do konkursu zakwalifikowali się Kamil Stoch z notą 107,1 pkt. za skok na odległość 117 m (14. miejsce) i Rafał Śliż uzyskując notę 84,3 pkt. za odległość 106 m (47.).
Stefan Hula za skok na odległość 98 m uzyskał notę 64,4 pkt. (65. miejsce) co nie wystarczyło do zakwalifikowania się do turnieju.

Czytaj całość…
 
Złość Małysza, zmiana w nastawieniu naszego mistrza!
03.01.2007.
 Jak naprawdę silne są młode wilki? - pytano przed 55. edycją Turnieju Czterech Skoczni. Jak na nieludzką formę, to Gregor Schlierenzauer ma bardzo małą przewagę po konkursach w Niemczech, a Anders Jacobsen zawodzi.
Zdaję sobie sprawę, że w obecnej formie Gregora raczej trudno z nim wygrać. Ale ja będę walczył do końca - obiecuje Małysz. Na czym opiera swoją nadzieję? - Na pewno mogę skakać lepiej niż w Oberstdorfie - mówi. - W drugiej próbie miałem słabą prędkość na progu, a przecież podniesiono belkę i wszyscy jechali znacznie szybciej. Tymczasem moja prędkość zwiększyła się tylko nieznacznie. To mogę zmienić. Pierwsze dwa skoki treningowe w Oberstdorfie miałem katastrofalne, a w kwalifikacjach i konkursie eliminowałem błędy i było dużo lepiej.
Czytaj całość…
 
Zagrożenia czyhające na Schlierenzauera
03.01.2007.

 Gregor Schlierenzauer jest rewelacją obecnego sezonu skoków narciarskich. Austriak jest liderem Pucharu Świata i głównym faworytem Turnieju Czterech Skoczni.
Czy rewelacyjny 17-latek ma jakieś słabości?

- On też popełnia błędy. Nie radzi sobie z trudnymi warunkami. Tak było choćby w Ga-Pa. Jego skok, tak jak Jacobsena, nie był perfekcyjny – powiedział „Życiu Warszawy” prezes PZN Apoloniusz Tajner

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 nast. » koniec »»

Pozycje :: 271 - 279 z 335

Ranking stron