Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Były obawy, że Małysz nie będzie mógł skakać
07.12.2006.
 Po weekendowych konkursach Pucharu Świata w Lillehammer szkoleniowcy polskiej kadry skoczków nie kryją zadowolenia z pierwszego podium w tym sezonie Adama Małysza. Trener Łukasz Kruczek zaznacza jednak, że jest pewien niedosyt.
"Nastroje w drużynie po Lillehammer są jak najbardziej dobre, ale jednak czujemy lekki niedosyt" - mówi trener Łukasz Kruczek.

"Jeśli chodzi o finałowy skok Adama Małysza w niedzielnym konkursie, to warunki pogarszały się, ale to nie one były przyczyną słabszego skoku. Po prostu Adam strasznie go spóźnił" - tłumaczy drugi trener polskiej kadry.
Czytaj całość…
 
Skoczkowie wyjeżdżają na zgrupowanie do Kuusamo
05.12.2006.
 Kadra A polskich skoczków odlatuje w czwartek na zgrupowanie do Kuusamo. W Finlandii zawodnicy będą trenowali do wtorku lub kolejnego czwartku. Zostaną dłużej jeżeli organizatorzy odwołają konkursy Pucharu Świata w Engelbergu.
Na zgrupowanie polecą: Adam Małysz, Kamil Stoch, Stefan Hula, Rafał Śliż, Piotr Żyła i Marcin Bachleda. W domu zostaje Robert Mateja, który ma kontuzję kolana.

"Tak jak u wszystkich ekip, ze względu na odwołanie zaplanowanych na ten weekend zawodów w Harrachovie, pojawiła się konieczność zmian w kalendarzu kadry A. Dla podtrzymania formy skoczkowie pojadą do Kuusamo i będą trenowali na tamtejszym obiekcie" - powiedział PAP sekretarz generalny PZN Grzegorz Mikuła.
Czytaj całość…
 
PŚ: urodzinowe podium Małysza! Rewelacyjny 16-latek!
04.12.2006.
 Adam Małysz prowadził po pierwszej serii, ale ostatecznie zajął trzecie w niedzielnym konkursie PŚ w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Polak uzyskał 137,5 m i 127,5 m, co przełożyło się na notę 264,7 pkt.
Dla Małysza, który w dniu konkursu obchodził 29. rocznicę urodzin, było to 61. miejsce podium w historii startów w Pucharze Świata. Ostatni raz na podium stanął 12 marca 2005, gdy triumfował w Oslo.

Oprócz trzeciego miejsca w Lillehammer Małysz sprawił sobie dodatkowy prezent - w kwalifikacjach ustanowił rekord skoczni - 142 m.
Czytaj całość…
 
Małysz: czuje "powera" i stąd niedosyt
04.12.2006.
 Adam Małysz w dniu swoich 29. urodzin stanął na podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polak był 3. w Lillehammer, choć prowadził po pierwszej serii, a w kwalifikacjach ustanowił rekord skoczni - 142 metry.

Zwyciężył zaledwie 16-letni Austriak Gregor Schlierenzauer.

"Gregor jest naprawdę fantastyczny, skacze z niesamowitą lekkością i może wiele namieszać w PŚ, ale to ja bardziej przegrałem w niedzielę, niż on wygrał. Czuję >>powera<< i stąd niedosyt, że na urodziny nie sprezentowałem sobie zwycięstwa, tylko trzecie miejsce. Bardzo chciałem być pierwszy" - powiedział Małysz.
Czytaj całość…
 
Małysz był zły na siebie
04.12.2006.
 Adam Małysz po błędzie w drugiej serii konkursu w Lillehammer stracił prowadzenie i spadł na trzecie miejsce. W sobotę miejsca w pobliżu podium pozbawił go upadek.
- Adam był potem zły na siebie - opowiada Lepistoe. - Wiedział, że to nie był dobry skok. Spóźnił odbicie, to zresztą nic nowego, tradycyjny kłopot Małysza.

Fiński szkoleniowiec nie był jednak zasmucony. - Małysz skakał nieźle, chociaż nie tak dobrze jak potrafi - podsumował Lepistoe.

Pogoda utrudnia skoczkom starty w tym sezonie. Zaplanowanej za tydzień imprezy w Harrachovie nie będzie. Polska kadra ma już wstępny plan, jak zagospodarować tę lukę.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 nast. » koniec »»

Pozycje :: 307 - 315 z 335

Ranking stron