Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Zakulisowe poszukiwania następcy Lepistoe
26.02.2008.
 Nieudane mistrzostwa świata w lotach narciarskich wywołały dyskusję dotyczącą zmiany trenera polskiej kadry skoczków. Dwa lata temu - o tej samej porze roku - polski, sportowy świat był zajęty szukaniem trenera dla Adama Małysza.

Czytaj całość…
 
Zasłużone zwycięstwo Austriaków
25.02.2008.
 Za nami kolejny długi weekend ze skokami narciarskimi, pisząc precyzyjniej - z lotami narciarskimi. W piątek, sobotę i niedzielę skoczkowie rywalizowali zarówno indywidualnie jak i w drużynie o medale XX Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Skocznia mamucia im. Heiniego Klopfera dająca możliwość lotów daleko poza granicę 200 metrów była areną wspaniałych batalii, z których zwycięstwo wyszli Austriacy zgarniając dwa złote i jeden srebrny medal.
Czytaj całość…
 
Lepistoe powinien odejść?
25.02.2008.
 Adamowi Małyszowi potrzebny jest młody, energiczny trener, który doda mu wiary, że warto skakać do igrzysk w Vancouver. A dla młodszych skoczków stworzy system szkolenia. Lepistoe już myśli o emeryturze. "W tym roku zgubiłem skuteczność i całą winę biorę na siebie. W obecnej sytuacji jedyne rozwiązanie to moje odejście - czy to słowa Hannu Lepistoe? Nie. Jeszcze nie. Tak powiedział "PS" Apoloniusz Tajner, gdy 17 kwietnia 2004 roku ustępował z funkcji trenera polskiej reprezentacji. Sytuacja Fina coraz bardziej przypomina tę, w której znalazł się wtedy obecny prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Małyszowi uciekł ostatni cel w tym sezonie. Zmęczony trener ma już dość.
 
Czytaj całość…
 
Udany czwartek Małysza
22.02.2008.
 Adam Małysz w czwartkowych treningach oraz kwalifikacjach w Oberstdorfie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Najlepszy polski skoczek przyznaje, że drugi jego skok na mamucie w Oberstdorfie był znakomity. "Drugi skok treningowy to był według Hannu mój najlepszy skok tej zimy. Natomiast w swojej trzeciej dzisiejszej próbie leciałem ekstremalnie nisko nad bulą. Ten skok chyba był spóźniony i dlatego w końcówce nie odleciałem daleko, a dodatkowo poszedłem za bardzo do przodu na progu" - mówił Adam Małysz.
Czytaj całość…
 
Polecą po raz dwudziesty
21.02.2008.
 Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Ta prestiżowa impreza dla największych śmiałków wśród narciarzy klasycznych, po raz piąty odbędzie się na skoczni Heiniego Klopfera w niemieckim Oberstdorfie. Będzie też dwudziestą - a więc jubileuszową.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 335

Ranking stron