Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Strong Man arrow Mariusz Pudzianowski chce zagrać Terminatora
Mariusz Pudzianowski chce zagrać Terminatora Drukuj Email
25.10.2006.
Mariusz PudzianowskiPudzianator
Reżyser jest już znany, scenariusz dawno napisany, a data premiery wyznaczona na marzec 2008 roku. Wciąż nie wiadomo jednak, kto zagra główną rolę w kolejnej części superpopularnego "Terminatora".
Arnold Schwarzenegger (59 l.) odrzucił propozycję zagrania w filmie. - Nie ma problemu, z chęcią zastąpię Arniego - deklaruje trzykrotny mistrz świata strongmanów, Mariusz Pudzianowski (29 l.). - Niedawno wystąpiłem w teledysku, więc z kamerami jestem już znakomicie obeznany. Język angielski opanowany, sylwetki mogą mi pozazdrościć na całym świecie, no i jeszcze ten wrodzony wdzięk. Mogą już dla mnie szykować Oscara za najlepszą rolę męską - śmieje się "Pudzian".


Lekcje od Schwarzeneggera

Polski siłacz poznał Schwarzeneggera osobiście. Co roku startuje w USA w zawodach siłaczy organizowanych właśnie przez obecnego gubernatora Kalifornii. - Kilka miłych pogawędek zamieniliśmy. Biedaczysko wdał się w politykę i teraz nie ma nawet czasu na aktorstwo. Ale niech się nie martwi, bo godnie go zastąpię - zapowiada. - Jak następnym razem się spotkamy, to poproszę go o kilka lekcji. Ja mam talent do wszystkiego, więc pewnie szybko uczeń przegoni mistrza. Od dziś nie jestem już "Dominatorem", tylko "Pudzianatorem" - zaznacza po chwili.
Świeci oczami na mieście

Mariusz z chęcią pójdzie w ślady Arniego.

- Ale politykiem tak jak on nie zostanę. Aż tak to mnie jeszcze nie pogięło. Mogę być aktorem, piosenkarzem, ale nie klaunem - tłumaczy.

Pudzianowski dopiero co wrócił z Las Vegas, gdzie odpoczywał po mistrzostwach świata. - Gdybym wiedział, że jest wolny etat w "Terminatorze", tobym wyskoczył do Kalifornii i zaraz by się kontrakt podpisało - śmieje się. - W jaskini hazardu byłem już po raz czwarty i trochę mi się nudziło, więc mogłem to szybko załatwić. Co roku w Las Vegas są targi firmy, którą reprezentuję i trzeba oczami świecić na mieście. Do hazardu nie mam jednak szczęścia. Co roku przegrywam 200 dolarów i jedyny plus jest taki, że wiem, kiedy przestać.
Zachował się jak pajac

Pudzianowski miał już kilka propozycji aktorskich. - Zawsze chcą, bym zagrał czarne charaktery. Jak nie złodziej, to chuligan. A ja takich ról nie chcę, bo jestem przykładem dla małych dzieci i na taką wiochę nie mogę sobie pozwolić - wyjaśnia. - Mam jednak nadzieję, że w końcu dostanę jakąś porządną propozycję.

Jednak zanim Mariusz trafi na ekrany, wcześniej chce odzyskać tytuł najsilniejszego człowieka na świecie (na MŚ był drugi).

- Wygrałem w tym roku 17 imprez. Deklasowałem wszystkich, ale w najważniejszej imprezie sezonu po prostu zachowałem się jak pajac i zlekceważyłem rywala. Teraz trenuję jeszcze mocniej, bo za rok złoty medal musi wrócić do mnie - kończy "Pudzianator".
Stary Terminator - Arnold Schwarzenegger (59 l.)

Wzrost: 188 cm

Waga: 108 kg

Biceps: 57 cm

Klatka piersiowa: 147 cm

Talia: 86 cm

Udo: 73 cm

Rekordy: wyciskanie na klatę 227 kg, martwy ciąg 315 kg, przysiad 330 kg

Największe sukcesy: 7 tytułów Mister Olimpia, 5 tytułów Mister Universe
Nowy Terminator - Mariusz Pudzianowski (29 l.)

Wzrost: 186 cm

Waga: 132 kg

Biceps: 56 cm

Klatka piersiowa: 148 cm

Talia: 92 cm

Udo: 80 cm

Rekordy: wyciskanie na klatę 275 kg, martwy ciąg 395 kg, przysiad 360 kg

Największe sukcesy: 3 tytuły mistrza świata strongmanów, 3 tytuły drużynowego mistrza świata strongmanów

(superexpress) 

 
« poprzedni artykuł

Ranking stron