Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.

Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).

Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Otylia Jędrzejczak najlepszym sportowcem roku!
Otylia Jędrzejczak najlepszym sportowcem roku! Drukuj Email
07.01.2007.
 Otylia Jędrzejczak została głosami czytelników wybrana najlepszym sportowcem Polski 2006 w 72. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". To trzeci z rzędu triumf pływaczki w tym plebiscycie - poprzednio Jędrzejczak wygrywała w 2004 i 2005 roku.
Jędrzejczak w roku 2006 została dwukrotną złotą (200 m st. dow. oraz 200 st. mot.) oraz srebrną (w sztafecie 4x200 st. dow.) medalistką ME w Budapeszcie. Podczas ME na krótkim basenie rozgrywanych w Helsinkach wywalczyła tytuł mistrzyni (200 m st. mot.) i wicemistrzyni (200 m st. dow.) starego kontynentu.

Drugie miejsce zajął kierowca Robert Kubica, pierwszy Polak w Formule 1, zaś trzecie wicemistrz świata, siatkarz Sebastian Świderski.

Ogromną niespodzianką jest dopiero piąta pozycja wicemistrza olimpijskiego z Turynu, biathlonisty Tomasza Sikory, zaś sensacją brak w czołowej "10" brązowej medalistki ZIO, biegaczki Justyny Kowalczyk.

Trenerem roku został selekcjoner siatkarskiej kadry Polski, wicemistrzów świata, Raul Lozano, zaś drużyną roku - prowadzona przez Argentyńczyka reprezentacja. Kapituła konkursowa "Przeglądu Sportowego" postanowiła przyznać jeszcze jedną, dodatkową nagrodę dla drużyny i statuetkę przyznała wioślarskiej czwórce podwójnej - osadzie w składzie Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasilewski.

Podczas Gali Mistrzów Sportów wręczono również specjalne wyróżnienie dla najlepszego niepełnosprawnego sportowca 2006 roku, a przyznano je biegaczce narciarskiej, mistrzyni olimpijskiej z Turynu Katarzynie Rogowiec.

Wyniki 72. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na 10 najlepszych sportowców Polski 2006:

1. Otylia Jędrzejczak (pływanie)
2. Robert Kubica (Formuła 1)
3. Sebastian Świderski (siatkówka)
4. Tomasz Adamek (boks)
5. Tomasz Sikora (biathlon)
6. Euzebiusz Smolarek (piłka nożna)
7. Marta Dziadura (pięciobój nowoczesny)
8. Paweł Korzeniowski (pływanie)
9. Marcin Dołęga (podnoszenie ciężarów)
10. Krzysztof Włodarczyk (boks)

Dotychczasowi zwycięzcy plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszych sportowców Polski: