Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Greene chce w tym roku odzyskać rekord świata
Greene chce w tym roku odzyskać rekord świata Drukuj Email
25.01.2007.
 Maurice Greene zamierza w tym roku odzyskać rekord świata w biegu na 100 m. 16 czerwca 1999 roku Amerykanin pokonał w Atenach dystans w 9,79. Sześć lat później rekord odebrał mu Jamajczyk Asafa Powell, uzyskując 9,77.
Do szóstej rocznicy rekordowego biegu Greene'a brakowało wtedy dwóch dni. Co ciekawe, Powell poprawił rezultat Amerykanina również w Atenach. W ubiegłym roku Jamajczyk dwukrotnie wyrównał rekord świata. Raz sztuki tej dokonał zdyskwalifikowany na osiem lat za stosowanie dopingu Amerykanin Jason Gatlin (IAAF ciągle nie wykreśliło jego wyniku z tabel).

"Wiem, że znowu będę rekordzistą świata. Jeszcze nie pokazałem wszystkiego, na co mnie stać. Ten rok będzie jednym z najlepszych w mojej karierze. Nie jestem jeszcze podstarzałym sprinterem i wkrótce zobaczycie o czym mówię" - powiedział w czwartek dziennikarzom 32-letni Greene, który przez większość część 2006 roku narzekał na kontuzje.

Po raz pierwszy w tym roku ma stanąć na bieżni 2 lutego podczas Millrose Games, rozgrywanych w nowojorskiej Madison Square Garden. Bieg na 60 m będzie dla niego pierwszym startem od 10 miesięcy. Na tym dystansie Greene jest rekordzistą świata - w lutym 1998 roku w Madrycie minął metę w czasie 6,39.

Wielki powrót ma być okraszony zwycięstwem. Ale głównymi celami na 2007 rok pozostaje odzyskanie rekordu świata i zdobycie złotego medalu podczas sierpniowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Osace.

(PAP / Onet.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron