Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Boks arrow Rywal Adamka pewny siebie
Rywal Adamka pewny siebie Drukuj Email
03.02.2007.
 W nocy z soboty na niedzielę Tomasz Adamek stoczy walkę w obronie pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej federacji WBC przeciwko Chadowi Dawsonowi. Rywal Polaka jest przed tym starciem pełen wiary we własne umiejętności.
- Oczywiście, że mogę go znokautować. Nie zamierzam jednak przepowiadać teraz, w której rundzie. Nie twierdzę, że go znokautuję, tylko że mogę to zrobić, jeśli dobrze trafię. Jestem po prostu lepszym pięściarzem. W czym on jest taki dobry? - pyta retorycznie 25-letni Amerykanin.

Dawson cieszy się, że walkę będą oglądali także ludzie w Polsce, mimo różnicy czasów: - Myślalem, że będzie tylko powtórka na drugi dzień. Bardzo mnie cieszy, że w waszym kraju boks jest tak popularny. Ale... Adamek przegra - dodaje.

Obaj zawodnicy pozostają do tej pory niepokonani. Adamek wygrał 31 razy (20 razy przez nokaut), a jego rywal - 23 (15). Po sobotniej walce któryś z nich po raz pierwszy będzie musiał przetrawić gorycz porażki.

(Przegląd Sportowy / Onet.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron