Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Motosport arrow Rusza żużlowa Grand Prix
Rusza żużlowa Grand Prix Drukuj Email
28.04.2007.
 Sobotnia Grand Prix Włoch w Lonigo rozpocznie kolejny sezon rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata w jeździe na żużlu.
W tegorocznych mistrzostwach wystąpią Tomasz Gollob, Jarosław Hampel i Wiesław Jaguś. Gollob i Hampel zachowali miejsce w GP, a Jaguś awansował z eliminacji. Na liście uczestników GP jako Polak figuruje także Norweg Rune Holta, który będzie startował z licencją Polskiego Związku Motorowego (ma polskie obywatelstwo).

Mistrzostwa świata będą się składały z jedenastu eliminacji. Nowością są kończące sezon zawody w Gelsenkirchen. Będzie to setny turniej GP, a jego zwycięzca otrzyma specjalną premię. Podobnie jak w poprzednich latach dwie eliminacje odbędą się w Polsce - 12 maja we Wrocławiu i 8 września w Bydgoszczy.
Tytułu broni Australijczyk Jason Crump, który w ubiegłym roku był bezapelacyjnie najlepszy - wygrał cztery turnieje i drugiego w klasyfikacji generalnej Amerykanina Grega Hancocka wyprzedził aż o 44 punkty.

Walkę o najwyższe miejsca zapowiadają Tomasz Gollob i Jarosław Hampel. Dla pierwszego z nich jest to jedna z ostatnich szans by sięgnąć po wymarzony tytuł mistrza świata, natomiast uznawany za wielki talent Hampel chce w końcu na stałe zagościć w światowej czołówce.

Tegoroczny cykl GP będzie odbywał się według takich samych zasad jak ubiegłoroczny. Najpierw żużlowcy będą rywalizowali według tradycyjnej tabeli biegowej (20 wyścigów), a później czołowa ósemka wystąpi w półfinałach.

Lista startowa GP Włoch (w nawiasach numery na plastronach):

1. (6) Hans Andersen (Dania)
2. (9) Jarosław Hampel (Polska)
3. (8) Tomasz Gollob (Polska)
4. (14) Rune Holta (Polska)
5. (12) Bjaerne Pedersen (Dania)
6. (1) Jason Crump (Australia)
7. (7) Matej Zagar (Słowenia)
8. (4) Andreas Jonsson (Szwecja)
9. (16) Mattia Carpanese (Włochy) - dzika karta
10. (2) Greg Hancock (USA)
11. (15) Chris Harris (W.Brytania)
12. (10) Antonio Lindbaeck (Szwecja)
13. (3) Nicki Pedersen (Dania)
14. (5) Leigh Adams (Australia)
15. (11) Scott Nicholls (W.Brytania)
16. (13) Wiesław Jaguś (Polska)

Terminarz cyklu GP 2007:

28 kwietnia: Lonigo, Włochy
12 maja: Wrocław, Polska
26 maja: Eskilstuna, Szwecja
9 czerwca: Kopenhaga, Dania
30 czerwca: Cardiff, Wielka Brytania
28 lipca: Praga, Czechy
11 sierpnia: Malilla, Szwecja
25 sierpnia: Daugavpils, Łotwa
8 września: Bydgoszcz, Polska
22 września: Krsko, Słowenia
13 października: Gelsenkirchen, Niemcy - wymaga potwierdzenia

(PAP/Onet.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron