Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.

Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).

Strona główna arrow Motosport arrow GP Włoch: fantastyczny Jaguś! Polak na podium!
GP Włoch: fantastyczny Jaguś! Polak na podium! Drukuj Email
29.04.2007.
 Wiesław Jaguś zajął trzecie miejsce w pierwszej w tym sezonie eliminacji indywidualnych mistrzostw świata na żużlu, Grand Prix Włoch na torze w Lonigo. Zwyciężył jeżdżący znakomicie Duńczyk Nicki Pedersen.
Drugie miejsce w finale zajął Amerykanin Greg Hancock, który stoczył zaciętą walkę z Jagusiem. Na czwartej pozycji w finale linię mety minął Australijczyk Jason Crump.

Postawa Jagusia była największą niespodzianką turnieju w Lonigo. W swoim pierwszym starcie jako pełnoprawny uczestnik cyklu GP zawodnik Unibaksu Toruń odniósł życiowy sukces, stając na podium eliminacji mistrzostw świata.
Dla Jagusia to pierwszy występ w Grand Prix jako pełnoprawnego uczestnika cyklu. Poprzednio startował dwa razy (w Bydgoszczy w ubiegłym roku był w finale) z dziką kartą. Jaguś jest trzeci Polakiem, po Tomaszu Gollobie i Jarosławie Hampelu, który stanął na podium Grand Prix.

W półfinałach GP w Lonigo odpadli dwaj inni reprezentanci Polski - Tomasz Gollob i Jarosław Hampel. Pierwszy z nich zawody ukończył na 6. miejscu, drugi na 8. Reprezentujący Polskę Rune Holta zgromadził zaledwie 2 punkty i sklasyfikowany został na 15. pozycji.

W klasyfikacji generalnej GP na czele znalazł się Pedersen, który w Lonigo zgromadził 24 punkty. O pięć mniej wywalczył drugi Hancock. Trzecie miejsce zajmuje, z 14. punktami, Jaguś.

Inauguracyjny wyścig tegorocznego cyklu GP zakończył się zwycięstwem Hampela, który pokonał Hansa Andersena i Golloba. Trzeci reprezentant Polski w tym biegu Rune Holta upadł na trzecim okrążeniu i został wykluczony z powtórki.

Później jednak zawodnik Unii Leszno nie spisywał się już tak dobrze, natomiast dwa kolejne zwycięstwa odniósł Gollob. Jeszcze lepiej spisywał się Jaguś, który wygrał trzy kolejne wyścigi, pokonując m.in. broniącego tytułu Jasona Crumpa i wicemistrza świata Grega Hancocka.

Po trzech seriach startów z kompletem dziewięciu punktów prowadził Nicki Pedersen, osiem miał Greg Hancock, a siedem Tomasz Gollob. Wiesław Jaguś miał sześć punktów, Jarosław Hampel cztery, a bez punktu pozostawał Rune Holta.

W turnieju zasadniczym bezapelacyjnie najlepszy był Nicki Pedersen, który wygrał wszystkie pięć wyścigów. Trzy punkty mniej miał Hancock. Jaguś zdobył 10 pkt, Gollob 9, a Hampel 8. Słabo zaprezentował się Holta, który dwa razy został wykluczony, raz miał defekt, a jedyne punkty zdobył w sytuacji, gdy na starcie stanął tylko on i Crump (dwaj pozostali zawodnicy zostali wykluczeni).

W pierwszym półfinale kolejny raz dużą klasę pokazał Nicki Pedersen, a o drugie premiowane awansem miejsce walczyli Gollob i Jaguś. Początkowo górą był ten pierwszy, jednak później popełnił błąd, co wykorzystał Jaguś, który zapewnił sobie miejsce w czołowej czwórce.

Drugi półfinał wygrał Hancock, przed Crumpem, a jako ostatni linię mety minął Hampel.

W finale od startu do mety prowadził Nicki Pederesen, a przez większą część dystansu za jego plecami jechał Jaguś. Jednak na ostatnim okrążeniu polski żużlowiec dał się wyprzedzić Hancockowi i minimalnie przegrał walkę o drugie miejsce.

Za dwa tygodnie, 12 maja, odbędzie się druga eliminacja IMŚ, Grand Prix Europy we Wrocławiu.