Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Powstanie film o Walerym Charłamowie.
Powstanie film o Walerym Charłamowie. Drukuj Email
31.10.2006.

egor Konczałowski, syn światowej sławy reżysera Andrieja Michałkowa Konczałowskiego, nakręci film o legendzie radzieckiego hokeja, Walerym Charłamowie. Jego premierę zaplanowano na wiosnę 2008 roku.

Filmowi nadano roboczy tytuł „17”, odnoszący się do numeru, z jakim Charłamow występował w reprezentacji. Konczałowski Jr. zapowiedział już, że zamierza ograniczać się tylko i wyłącznie do wątku biograficznego.

Walery Charłamow był jednym z najznakomitszych hokeistów swojej generacji. W narodowej reprezentacji zadebiutował w 1969 r. Światowy rozgłos zdobył trzy lata później, kiedy ZSRR i Kanada mierzyły się w tzw. „Summit Series”, uznawanej dziś za jeden ze sportowych klasyków XX w. W swojej karierze zdobył 2 złote medale olimpijskie (1972 i 1976), 8 tytułów mistrza świata oraz 11 tytułów mistrza ZSRR.

Charłamow i jego żona zginęli w wypadku samochodowym nieopodal Moskwy 27 sierpnia 1981. Osierocili dwójkę dzieci. Kilkanaście dni później w finale Pucharu Kanady Sowieci rozbili ekipę „klonowego liścia” aż 8:1, a zwycięstwo zadedykowali tragicznie zmarłemu hokeiście. W listopadzie 2005 roku Charłamow został pośmiertnie wprowadzony do Galerii Sław IIHF. W dowód uznania dla jego zasług, nr 17 na zawsze wycofano z reprezentacyjnych trykotów „Sbornej”.

(Hokej24.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron