Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Boks arrow Adamek: mogę walczyć z najlepszymi na świecie
Adamek: mogę walczyć z najlepszymi na świecie Drukuj Email
11.06.2007.
 W walce o mistrzostwo świata federacji IBO w wadze junior ciężkiej (cruiserweight), Tomasz Adamek znokautował w siódmej rundzie panamskiego pięściarza Luisa Pinedę podczas sobotniej gali w Katowicach. Były mistrz świata w wadze półciężkiej w swoim pierwszym pojedynku w nowej kategorii zaprezentował bardzo dobry boks.

Po tym zwycięstwie 30-letni Adamek legitymuje się bilansem 32 zwycięstwa (22 KO), 1 porażka.

Po walce Polak był z siebie bardzo zadowolony: - To mój pierwszy pas w nowej kategorii ale nie ostatni. Byłem szybki, nie dawałem się trafić i biłem mocno. Rywal był odporny na ciosy ale do czasu. Jestem gotów do walki z najlepszymi na świecie.

Onet.pl (Gazeta Wyborcza)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron