Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Boks arrow Czy Adamek pomści "Diablo" Włodarczyka?!
Czy Adamek pomści "Diablo" Włodarczyka?! Drukuj Email
13.06.2007.
 Dwa razy w Polsce walczył o mistrzostwo świata. Najpierw kontrowersyjnie przegrał, potem bezdyskusyjnie wygrał. Wszystko wskazuje na to, że Steve Cunningham swojego tytułu będzie bronił w Polsce w walce z Tomaszem Adamkiem!

Trzy tygodnie temu Cunningham wypunktował Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka i zdobył pas mistrzowski prestiżowej federacji IBF. W sobotę w wadze junior ciężkiej zadebiutował za to Adamek.

- We wrześniu w Polsce Tomek będzie boksował o mistrzostwo świata jednej z prestiżowych federacji - zdradza "Super Expressowi" Bogusław Bagsik, promotor Adamka.
Federacja WBO - odpada. Enzo Maccarinelli broni tytułu 21 lipca i do września nie zdąży się przygotować do kolejnej walki. WBA - raczej też odpada. Walka o wakujący tytuł jest dopiero zaplanowana na przyszłą sobotę (Arslan - Brudow).

Zostają dwie prestiżowe federacje WBC i IBF. Mistrzem tej pierwszej jest 35-letni Francuz Jean Marc Mormeck (33 zwycięstwa, 22 przez k.o., 3 porażki). W IBF championem jest znany polskim kibicom Cunningham. I to on jest znacznie bardziej prawdopodobnym rywalem Adamka.

Onet.pl (Super Express) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron