Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Letnia GP: Małysz na podium!
Letnia GP: Małysz na podium! Drukuj Email
17.08.2007.
 Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał w czwartek konkurs letniej Grand Prix we włoskim Pragelato. W drugim skoku uzyskując odległość 143,5 m ustanowił rekord obiektu. Adam Małysz zajął trzecią lokatę.

Na drugiej pozycji uplasował się Austriak Thomas Morgenstern. Maciej Kot sklasyfikowany został na 20. miejscu, a Kamil Stoch na 29.

Wieczorny konkurs w Pragelato był bardzo emocjonujący, szczególnie w drugiej serii finałowej, gdy dwóch zawodników - najpierw Austriak Thomas Morgenstern, a tuż po nim jego rodak Gregor Schlierenzauer ustanawiało rekordy obiektu.

Po pierwszej serii liderem był Norweg Roar Ljoekelsoey po skoku na odległość 133 m. Adam Małysz zajmował czwarte miejsce - 131,5 m. Drugi był Gregor Schlierenzauer - 133 m, a trzeci Thomas Morgenstern - 131,5 m.

Z Polaków do serii finałowej zakwalifikowali się, obok Małysza, także Maciej Kot skacząc 126 m (17. miejsce) i Kamil Stoch - 124,5 m (24.). Z rywalizacji odpadł Piotr Żyła lądując na 122,5 m co było 37. rezultatem w pierwszej serii.

W drugiej emocje zaczęły się po skoku Szwajcara Simona Ammanna, który wylądował na 137,5 m i objął prowadzenie w konkursie. Ammann po pierwszej serii zajmował odległą, 27. lokatę po nieudanym skoku na odległość 124 m.

Doskonałe przygotowanie do sezonu w kilka minut po nim zaprezentował Niemiec Martin Schmitt uzyskując 141,5 m i wyrównując rekord obiektu. To jednak nie był koniec emocji. Adam Małysz w dobrym technicznie skoku osiągnął 139 m i objął prowadzenie.

Tuż po Polaku startował Thomas Morgenstern zajmujy po 1. serii trzecią lokatę. Mistrz olimpijski z Turynu wylądował na 143 m i ustanowił rekord obiektu w Pragelato. Jego posiadaczem był jednak bardzo krótko.

Po Morgensternie jego rodak Gregor Schlierenzauer oddał skok o pół metra dłuższy i to on został nowym rekordzistą. Lider po pierwszej serii - Norweg Roar Ljoekelsoey nie zdołał dorównać rekordowym odległościom dwójki młodych Austriaków. W drugiej serii oddał taki sam skok jak w pierwszej - 133 m i w klasyfikacji generalnej spadł na piąte miejsce.

Maciej Kot w drugim skoku wylądował na 128,5 m i zajął w konkursie 20. pozycję. Kamil Stoch nie poprawił wyniku z pierwszej serii, w której miał 124,5 m. W drugiej uzyskał o dwa metry mniej i ostatecznie zajął 29. miejsce.

Na czele klasyfikacji letniej Grand Prix po trzech konkursach są Małysz i Morgenstern mając po 220 pkt.

Następny konkurs odbędzie się w sobotę (18 sierpnia) w szwajcarskim Einsiedeln.

Onet.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron