Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Rewolucja w skokach narciarskich?
Rewolucja w skokach narciarskich? Drukuj Email
21.08.2007.
Adam MałyszNa razie to wielka tajemnica, ale szykuje się rewolucja na skoczni. W zawodach Pucharu Świata i letniego Grand Prix będą po trzy serie skoków! To zmiana korzystna dla Adama Małysza. Ten pomysł jest trzymany w ścisłej tajemnicy. Ani działacze, ani zawodnicy i trenerzy nie chcą o tym mówić, obawiając się dyrektora Pucharu Świata i letniego Grand Prix Waltera Hofera, który na razie nie chce, by wieść o rewolucyjnym pomyśle się rozeszła. "Faktowi" udało się dotrzeć do dopracowywanych szczegółów nowych zasad zawodów.

Z inicjatywą zmiany wyszli po inauguracji letniego sezonu w Hinterzarten fińscy trenerzy. Dyrektor Hofer przyjął ją zaskakująco ochoczo. Według ostatnich ustaleń, w Klingenthal i Oberhofie (3 i 6 października) nie będzie serii próbnej, w której i tak nikt nie chce brać udziału. Szkoleniowcy uważają, że przy poziomie, jaki prezentują najlepsi skoczkowie, dodatkowy trening nie jest im potrzebny. Do wyników konkursu zaliczane będą rezultaty uzyskane we wszystkich trzech seriach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron