Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Felietony arrow Dolarkowym skrytożercom mówimy "Nie" - część II
Dolarkowym skrytożercom mówimy "Nie" - część II Drukuj Email
10.09.2007.
Żarty żartami, ale w przeciwieństwie do Kinga kilku polskim pięściarzom jest zdecydowanie nie do śmiechu...

POKER  MISTRZÓW ŚCIEMY

Żarty żartami, ale w przeciwieństwie do Kinga kilku polskim pięściarzom jest zdecydowanie nie do śmiechu. King może tę rzekomą stratę (piszę „rzekomą”, gdyż „Dziadek”, który podobno załatwia interesy głównie przy pomocy gotówki, nie chciał – według Bagsika - zademonstrować mu wyciągu z konta, na które B. miał mu je przesłać) przełknąć bez większego stresu (pomijając urażoną ambicję faceta, którego sporo ludzi uważa za mistrza przekrętów – vide: liczne procesy). Natomiast Wojciech Bartnik, Piotr Wilczewski, Mateusz Masternak i Dawid Kowalski, którzy zaboksowali 9 czerwca podczas gali „Perfect Boxing” w barwach 12Rounds, martwią się nie tylko kłopotami z wydobyciem pieniędzy za walki, ale także zastanawiają się, co dalej z ich sportowymi karierami. O swoje, i to całkiem pokaźne, upomina się też Tomasz Adamek, który nie zamierza użyczać swojego wizerunku, ani tym bardziej walczyć, za półdarmo.

Pokrzywdzeni pięściarze napisali listy do Wydziału Boksu Zawodowego przy Polskim Związku Bokserskim, w których proszą o pozbawienie szefa 12Rounds licencji promotora. Adamek oblicza należne mu pieniądze, przetrzymywane według niego w sposób nieuprawniony przez Ceng AG, na ćwierć miliona dolarów. Natomiast pozostali, z racji dość skromnych, z punktu widzenia całego długu, żądań są dość łatwymi do zaspokojenia pionkami na szachownicy tego konfliktu. Prawdziwym królem, zdolnym do zaszachowania dawnego mistrza oscylatora, jest nomen-omen – King (z angielskiego -  Król).  
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron