Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Media: sensacja, rakieta odpaliła, Stoch w roli Małysza!
Media: sensacja, rakieta odpaliła, Stoch w roli Małysza! Drukuj Email
04.10.2007.
 Kamil Stoch wspaniale zastąpił nieobecnego w Oberhofie Adama Małysza i  wygrał zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Polak uzyskał odległości 135 oraz 140 m i notę 295,5 pkt.

Oto tytuły w dzisiejszych mediach:

Przegląd Sportowy: Godny zastępca
Kamil Stoch zwyciężył w konkursie Letniej GP. - Ktoś musiał godnie zastąpić Adama Małysza. To mnie zmobilizowało - powiedział Stoch.

Sport: Stoch wygrał w Oberhofie!
Adam Małysz przyzwyczaił wszystkich do stawania na podium, jednak zwykle było tak, że żaden inny z polskich reprezentantów nie był w czołówce. W środę w Oberhofie sytuacja się zmieniła.

Sports.pl: Zwycięstwo Stocha
Kamil Stoch wygrał zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w niemieckim Oberhofie. Polak uzyskał odległości 135 oraz 140 m i notę 295,5 pkt. Zwycięstwo, odniesione w silnej konkurencji i w bardzo dobrym stylu, to największy sukces w karierze młodego polskiego skoczka. Jego dotychczasowym największym osiągnięciem indywidualnym w Letniej Grand Prix było piąte miejsce w Hakubie w 2005 roku, a w Pucharze Świata - siódma lokata we włoskim Pragelato.

Gazeta Wyborcza: Rakieta odpaliła. I to jak!
- To mój największy sukces w życiu - tak radosnego polskiego sportowca jak Kamil Stoch w środę w Oberhofie widuje się bardzo rzadko. 20-latek z miejscowości Ząb wygrał konkurs Letniej GP. Z radości mało się nie popłakał, ciężko mu się schodziło z podium.

Rzeczpospolita: Sensacyjna wygrana Stocha
Po wspaniałym drugim skoku Polak zwyciężył w konkursie w Oberhofie. To największy sukces w jego karierze. Drugi był Jernej Damjan, a trzeci Thomas Morgenstern.

Dziennik.pl: Stoch wygrał w Oberhofie
Adam Małysz ma godnego następcę! W zawodach letniej Grand Prix w Oberhofie nasz mistrz nie startował, ale polskim kibicom wynagrodził to Kamil Stoch. 20-latek niespodziewanie wygrał w wielkim stylu niemiecki konkurs, w swoim drugim skoku uzyskując aż 140 metrów. Drugi był Słoweniec Jernej Damjan, a trzeci Austriak Thomas Morgenstern.

Życie Warszawy: Stoch w roli Małysza
Czyżbyśmy w końcu doczekali się godnego następcy Adama Małysza? Kamil Stoch, zastępując naszego mistrza, znokautował rywali podczas wczorajszego konkursu w Oberhofie. To największy sukces w karierze 20-latka.

SuperExpress: Kamil wskoczył na szczyt podium

Pierwszy w kwalifikacji i pierwszy w konkursie! Cudowna stabilizacja formy i pierwsze w karierze zwycięstwo w wielkich zawodach seniorów. Pod nieobecność Adama Małysza 20-letni Kamil Stoch triumfował w konkursie letniej Grand Prix na igelicie, w Oberhofie (K-120). Nikt nie skakał wczoraj tak daleko, jak zawodnik ze wsi Ząb.

(onet.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron