Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Tajner o największym zagrożeniu dla Klimka Murańki
Tajner o największym zagrożeniu dla Klimka Murańki Drukuj Email
06.11.2007.
Rekord jest w zasięgu ręki. Wystarczy wystartować w konkursie Pucharu Świata. Klimek Murańka byłby najmłodszym w historii uczestnikiem rywalizacji o Kryształową Kulę. Przepisy tego nie zabraniają. Ale czy na pewno warto ryzykować?

- Z młodymi zawodnikami trzeba postępować zgodnie z ich rozwojem fizjologicznym. Dopóki w ich organizmie nie zakończy się proces kostnienia, najbardziej narażone są rosnące jeszcze chrząstki, zwłaszcza w stawach kolanowych i skokowych - tłumaczy. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner również zaleca ostrożność. Ale z nieco innych powodów.

- Chłopak jest bardzo lekki i leci jak piórko - zauważa. - W pucharowych imprezach nie startuje się z najwyższych rozbiegów, zatem przeciążenia na wypłaszczeniu są niewielkie, a wyżej, na krzywiźnie - prawie żadne. Zagrożenie widzę natomiast w zmiennych warunkach atmosferycznych, zwłaszcza w mocnych podmuchach wiatru - dodaje Tajner.
- Bardzo młody skoczek z powodu braku doświadczenia może sobie z nimi nie poradzić. Dlatego w zamyśle jest dopuszczenie Klimka do pucharowego konkursu wtedy, gdy warunki będą bezwietrzne - zapewnia.

(onet.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron