Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Piłka nożna arrow "Boruc jest na pewno gwiazdorem, podobnie jak Smolarek"
"Boruc jest na pewno gwiazdorem, podobnie jak Smolarek" Drukuj Email
12.11.2007.
 Kibice zaczęli odliczać dni do meczu z Belgią. W sobotę nasi piłkarze zmierzą się z nimi w Chorzowie. Jeśli biało-czerwoni wygrają, to pierwszy raz w historii awansują do finałów mistrzostw Europy. Kto poprowadzi Polaków do triumfu? "Boruc i Smolarek to gwiazdorzy" - powiedział „Dziennikowi” Rene Vandereycken, trener Belgów.

- Nie wiemy niemal nic o polskiej lidze. Znamy tylko tych piłkarzy, którzy grają za granicą. W Niemczech, Hiszpanii czy Holandii. Polskie zespoły klubowe widujemy tylko przy okazji europejskich pucharów, szczególnie jeżeli grają przeciwko jakiejś belgijskiej drużynie, albo klubowi, w którym występuje Belg. Wtedy jest nieco głośniej o waszej piłce. Nie zdarza się to za często, więc zazwyczaj jest cisza. Ostatnie polsko-belgijskie spotkanie jakie mogę sobie przypomnieć, to mecze sprzed trzech chyba już lat Anderlechtu z Wisłą Kraków – dodał.

- Czy uważam, że Polska ma piłkarzy europejskiego formatu? Oczywiście, przecież grają w dobrych europejskich klubach, w bardzo silnych ligach. Wasz bramkarz Artur Boruc jest na pewno gwiazdorem. Podobnie jak Ebi Smolarek – zakończył Rene Vandereycken.

(onet.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron