Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Małysz skakał trochę lepiej
Małysz skakał trochę lepiej Drukuj Email
10.12.2007.

 Do Thomasa Morgensterna traci jeszcze sporo. Ale już pojedyncze skoki Adama Małysza są bardzo dobre. Tak, jak w trakcie niedzielnego konkursu w Trondheim, gdy w drugiej serii awansował z 19. na 8. miejsce: - Cieszę się, że w porównaniu z Kuusamo wyraźnie się poprawiłem. Cały czas idę do przodu, więc mogę być zadowolony - zapewnia skoczek z Wisły.

Polskich kibiców uspokaja też nasz ekspert Mika Kojonkowski. - "To nie Morgenstern jest w nieziemskiej formie, to inni jeszcze nie weszli w sezon - przekonuje Fin. Zapewnia, że nieraz jeszcze Thomas zostanie pokonany. Małysz też w to wierzy. Szkoda, że nie ma wsparcia w kolegach, którzy w Trondheim wypadli fatalnie. Na razie rywalizację zdominowali Austriacy. W Norwegii, skakali tak daleko, że domagali się skrócenia rozbiegu, by mogli lądować bezpiecznie. A w niedzielę zajęli całe podium.

Więcej w Przeglądzie Sportowym. 

Seweryn Jaromin dla: (sportmaniak.pl) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron