Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Kolejny krok Agnieszki Rylik w drodze na pokerowy szczyt
Kolejny krok Agnieszki Rylik w drodze na pokerowy szczyt Drukuj Email
10.12.2007.
 Czołowa prezenterka telewizyjna i mistrzyni świata w boksie Agnieszka Rylik została pierwszą Polką, która miała wpływ na międzynarodowy turniej w pokera, po tym jak w październiku zajęła drugie miejsce w grze otwierającej światowej sławy turniej telewizyjny PartyPoker Late Night Poker.

Aga dotarła do półfinału i zakończyła grę na piątym miejscu, co w rzeczywistości oznacza dwunaste miejsce w stawce, w której brali udział wszyscy najlepsi gracze na świecie, którzy większość swojego czasu spędzają w Las Vegas. To było niesamowite biorąc pod uwagę, że był to jej pierwszy ważny turniej i była wtedy początkującym graczem. Była początkująca do tego stopnia, że na starcie bukmacherzy z PartyBets.com postawili na nią 100/1, jako największego autsajdera zawodów!

Pokazując taki potencjał, Rylik została zaproszona przez wiodącą na świecie i powszechnie zaufaną witrynę pokera online PartyPoker.com do wzięcia udziału w PartyPoker.com Irish Poker Championship 2008, mistrzostwach mających odbyć się w bajecznym hotelu Radisson Hotel & Spa w Galway w Irlandii, w dniach 3-6 stycznia 2008. Turniej ten zostanie wyemitowany dla milionów na całym świecie, w pierwszej kolejności przez główną krajową irlandzką stację telewizyjną RTE i potencjalnie również w Polsce.

Rzecznik PartyPoker.com powiedział: “Aga uderzyła z taką siłą podczas Late Night Poker, że to naturalne, iż powinna zrobić kolejny krok w kierunku zostania pierwszą polską gwiazdą pokera. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy ją wspierać i sfinansować jej podróż na nasz czołowy turniej Irish Poker Championship. Każdy może zakwalifikować się online za jedyne 3$ i wygrać miejsce w turnieju warte 5000$, ale Aga jest wyjątkiem. Jeśli my jej nie zapiszemy, ktoś inny to zrobi. Po pokonaniu jednego z najgroźniejszych graczy na świecie, Dave’a “The Devilfish” Ulliot’a, podczas Late Night Poker, powinna sobie świetnie poradzić w tym historycznym i prestiżowym turnieju.”

Aga ponownie przystąpi do gry pośród graczy światowej klasy, ale jedno spotkanie może być bardziej znaczące niż pozostałe. Przed wzięciem udziału w swoim pierwszym turnieju, szkoliła się u Mike’a Sexton’a, jednej z najlepszych pokerowych twarzy i nauczycieli na świecie. Teraz może stanąć twarzą w twarz z amerykańską legendą pokera, która pomogła odkryć jej talent do gry.

“Czekam z niecierpliwością na ponowne spotkanie z Mike’iem” - powiedziała Aga. “Nauczył mnie tak wiele, ale jeśli spotkamy się przy stole, za wszelką cenę będę starała się go znokautować!”

Rywalami Agi będą również zwycięzcy światowej ligi pokera - World Series of Poker - Ciaran O’Leary, Noel Furlong i Michael Keiner oraz gracze tacy jak Padraig Parkinson, Scott Gray, Bruno Fitoussi, Rehne Pederson i Jan Sorensen. Wszyscy są bardzo znanymi graczami w europejskim i amerykańskim kręgu pokera. W turnieju Late Night Poker Aga mogła wygrać część z 325 000$, natomiast tym razem suma pieniędzy do wygrania może sięgnąć miliona dolarów. Najlepszy polski gracz jest obecnie w lidze high-rollers.

Galway to tętniące życiem miejsce imprez, oferujące wspaniałą rozrywkę, barwne postacie i historię, ale uwaga Agi skupiona jest tylko i wyłącznie na pokerze.

“Jestem na to gotowa. Wydaje mi się, że zrobiłam postęp od czasu pierwszego występu w telewizji. Wyzwania stale rosną, ale jestem gotowa sprawić, by mój kraj był ze mnie dumny” - dodała.

(www.supergame.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron