Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.

Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).

Strona główna arrow Sporty zimowe arrow PŚ: Morgenstern po raz 4, Małysz 10...
PŚ: Morgenstern po raz 4, Małysz 10... Drukuj Email
13.12.2007.
 Czwartkowy konkurs Pucharu Świata na skoczni Alpenarena (HS-98) w austriackim Villach wygrał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Austriak Thomas Morgenstern - 96 i 94,5 metra (254,5 pkt.).

Drugie miejsce zajął Fin Janne Ahonen - 93 i 95 metrów (243,5 pkt.), a trzeci był Austriak Gregor Schlierenzauer - 92 i 94,5 metra.

Adam Małysz skoczył odpowiednio 89,5 i 92 metry (232 pkt.) i zajął dopiero 10. miejsce. Był to spory zawód po tym jak w treningach i kwalifikacjach Małysz pokazał się z bardzo dobrej strony. W klasyfikacji generalnej nasz najlepszy skoczek awansował na 9. pozycję, dzięki czemu ma zapewniony start w następnym konkursie.

Drugą serię skoczkowie zaczęli z 9. belki, ale z powodu silnego wiatru zdecydowano o obniżeniu rozbiegu do 7. belki i restarcie serii finałowej.

Dwóch pozostałych polskich skoczków nie zdołało zakwalifikować się do drugiej serii. Kamil Stoch skoczył 85,5 metra (102 pkt. - 33. lokata), a Maciej Kot - 85 metrów (101,5 pkt. - 34. lokata).

Rekord skoczni Alpenarena należy od 2006 roku do Marcina Bachledy, który skoczył tam 101 metrów.