Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Sportowiec Roku 2007: Jędrzejczak kontra Świderski, Boruc w 1/4!
Sportowiec Roku 2007: Jędrzejczak kontra Świderski, Boruc w 1/4! Drukuj Email
21.12.2007.
 W plebiscycie na Sportowca Roku 2007 czas na emocjonującą fazę play off. Internauci Onet.pl w I rundzie oddali ponad milion dwieście tysięcy głosów i wybrali najlepszych, ich zdaniem, kandydatów. Na podstawie wyników powstały pary 1/8 finału.
Od 1/8 finału aż do wielkiego finału Internauci wybierać będą jednego z dwóch kandydatów. W takich głosowaniach zostanie wybrany Sportowiec Roku 2007. Zamknięcie głosowania finałowego i ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 15 stycznia o godz. 20:00.

Zakończone do tej pory głosowania wyłoniły czterech ćwierćfinalistów. W najlepszej ósemce plebiscytu są już Euzebiusz Smolarek, który pokonał Tomasza Golloba, Adam Małysz, po wygraniu rywalizacji z Justyną Kowalczyk, Robert Kubica, który okazał się lepszy od Grzegorza Tkaczyka i Artur Boruc. Ten ostatni wygrał rywalizację z Karolem Bieleckim.

W kolejnej parze, ostatniej przed Świętami Bożego Narodzenia, zmierzą się Otylia Jędrzejczak i Sebastian Świderski! Głosować będzie można w sondzie na stronach Onet.pl dokładnie od godz. 0:00 w piątek, przez cały dzień, do godz. 23:59. Po zakończeniu tego głosowania poznamy pierwszą parę 1/4 finału.

Do rywalizacji staną dwukrotna medalistka mistrzostw świata, mistrzyni Europy i rekordzistka świata na krótkim basenie oraz czołowy siatkarz włoskiej ekstraklasy i reprezentacji Polski.

W pierwszej rundzie więcej głosów zgromadziła Otylia Jędrzejczak, jednak bezpośrednie pojedynki rządzą się swoimi prawami i mogą przynieść zaskakujące rozstrzygnięcie.

Zadaniem Internautów będzie "zważenie" sukcesów, które były udziałem obu sportowców w 2007 roku i oddanie głosu na, ich zdaniem, lepszego. Na forum Sport.Onet.pl pojawiła się już nawet propozycja typowania wyników rywalizacji w poszczególnych parach. Jak zagłosują Internauci, kto wyjdzie zwycięsko z każdej z konfrontacji, jak będzie wyglądała "walka" w kolejnych etapach plebiscytu - zachęcamy do głosowania i typowania! Wybór należy do Was!

Pary 1/8 finału (w nawiasie dzień głosowania, od godz. 0:00 do 23:59, kursywą kandydaci, którzy odpadli z rywalizacji):

Euzebiusz Smolarek - Tomasz Gollob (17 grudnia)
Adam Małysz - Justyna Kowalczyk (18 grudnia)
Robert Kubica - Grzegorz Tkaczyk (19 grudnia)
Artur Boruc - Karol Bielecki (20 grudnia)
Otylia Jędrzejczak - Sebastian Świderski (21 grudnia)
Jacek Krzynówek - Marek Plawgo (27 grudnia)
Mariusz Pudzianowski - Małgorzata Glinka (28 grudnia)
Agnieszka Radwańska - Katarzyna Skowrońska (2 stycznia)

(Onet.pl) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron