Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow PŚ w Engelbergu: trzech Polaków w konkursie
PŚ w Engelbergu: trzech Polaków w konkursie Drukuj Email
21.12.2007.
 Adam Małysz, Kamil Stoch i Piotr Żyła wystąpią w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. W kwalifikacjach, które wygrał Szwajcar Andreas Kuettel, odpadł Maciej Kot.
W kwalifikacjach wzięło udział 53 zawodników, którzy walczyli o 40 miejsc w konkursie głównym. Czołowa dziesiątka Pucharu Świata, w tym Adam Małysz, miała pewny udział i skok w kwalifikacjach mogła potraktować treningowo. Kwalifikacje wygrał, podobnie jak jeden z dwóch piątkowych treningów, Andreas Kuettel. Szwajcar skoczył 134 m i uzyskał notę 131,7 pkt. Kolejne miejsca zajęli Czech Martin Cikl - 122,6 pkt. (129,5 m) oraz Niemiec Michael Uhrmann - 120,7 pkt. (129,0 m).
 
Kamil Stoch uzyskał 125,5 m i z notą 113,4 pkt. został sklasyfikowany na ósmej pozycji. 39. miejsce zajął Piotr Żyła, który skoczył 114,5 m i uzyskał notę 91,6 pkt.

Kwalifikacji nie przebrnął Maciej Kot, który wylądował na 108. metrze i z notą 78,9 pkt. zajął 48. pozycję.

Małysz skoczył 125,5 m, co było piątym rezultatem w grupie dziesięciu zawodników mających pewny udział w konkursie głównym. Najlepszy z nich, Norweg Tom Hilde uzyskał 133 m. Lider klasyfikacji generalnej PŚ i zwycięzca wszystkich pięciu konkursów w tym sezonie, Austriak Thomas Morgenstern osiągnął 128 m.

W sobotę na godz. 11.00 zaplanowano serię próbną, a konkurs główny ma się rozpocząć godzinę później.

(Onet.pl)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron