Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow 10. pozycja Małysza i zwycięstwo Morgensterna w Engelbergu
10. pozycja Małysza i zwycięstwo Morgensterna w Engelbergu Drukuj Email
22.12.2007.
 Thomas Morgenstern kontynuuje swoją niesamowitą passę zwycięstw. Rewelacyjny Austriak w szwajcarskim Engelbergu wygrał swój szósty konkurs w tym sezonie. Po pierwszej serii konkursu PŚ w Engelbergu, na prowadzeniu był Andreas Kofler, który poszybował aż na 134,5m, przed Tomem Hilde oraz Thomasem Morgensternem. W finale Morgenstern udowodnił jednak, że aktualnie nie ma sobie równych. Austriak finałowym skokiem na 133m wyprzedził Andreasa Koflera (134,5 i 128,5m) oraz Toma Hilde (133,5 i 129,5m).

Adam Małysz, który na półmetku zawodów był siódmy, w drugiej serii uzyskał zaledwie 119m, co pozwoliło mu na zajęcie dopiero 10. miejsca.

Warto podkreślić, że konkurs przebiegał przy nieco loteryjnym wietrze. O pechu może mówić Małysz, który zarówno w pierwszej jak i w drugiej serii nie trafił na najlepsze warunki, podobnie jak Janne Ahonen czy Simon Ammann i Andreas Kuettel.

Pozostali nasi skoczkowie zdecydowanie gorzej. Kamil Stoch w zawodach uzyskał tylko 111m, co dało mu 41. lokatę. Piotr Żyła lądował na 106 metrze (47. miejsce).

(skijumping.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron