Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.

Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).

Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Koniec dominacji Morgensterna
Koniec dominacji Morgensterna Drukuj Email
23.12.2007.
 Andreas Kuettel skokami na 125,5 i 136m wygrał niedzielny konkurs PŚ w Engelbergu i przerwał zwycięską passę Thomasa Morgensterna. Na drugim stopniu podium stanął dziś Gregor Schlierenzauer (124,5 i 136m), a trzeci był Morgenstern (124,5 i 135m). Prawdziwy dramat przeżył Andreas Kofler, który po drugim skoku na 139m upadł i spadł na 5. lokatę. Najlepszy z Polaków - Adam Małysz - po skokach na 120 i 129,5m zakończył dzisiejsze zmagania na 13 lokacie. Pierwsze punkty Pucharu Świata w tym sezonie zdobył wreszcie Kamil Stoch. Młody zawodnik z Zębu skokami na 119 i 126m wywalczył 18. pozycję. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy występ będzie dla niego przełomowy i już w kolejnych zawodach, będziemy mogli cieszyć się z dalekich skoków Kamila nie tylko na treningach czy w kwalifikacjach.

Do "30" nie wszedł Maciej Kot, który lądował na 112m i został sklasyfikowany na 43. miejscu.

Życiowy wynik osiągnął dziś Martin Cikl, który dzięki skokom na 120,5 i 133m wywalczył 9. lokatę. Do formy wydaje się powracać także Anders Jacobsen, który zamknął czołową "10". (122,5 i 130m).

Teraz zawodników czeka zasłużona przerwa świąteczna, a już 30 grudnia, w niemieckim Oberstdorfie rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni.