Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Srebro Murańka Drukuj Email
27.12.2007.
 Pod nieobecność Adama Małysza, Kamil Stoch skokami na 130 i 128 metrów zapewnił sobie złoty medal Mistrzostw Polski. Rewelacją konkursu był 13-letni Klemens Murańka, który dzięki skokom na 126 i 125m stanął na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce wywalczył 16-letni Krzysztof Miętus (122,5 i 125,5m).   Tuż za podium uplasował się dziś Maciej Kot (122,5 i 126m), a na piątym miejscu został sklasyfikowany Stefan Hula (124 i 124,5m), który w pierwszej serii miał kłopoty przy lądowaniu, co odbiło się na ocenach za styl.

Rafał Śliż, który na półmetku zawodów plasował się na trzecim miejscu, w finale zepsuł skok (119m) i spadł na siódmą lokatę.

Spory awans zaliczył natomiast Marcin Bachleda. Popularny "Diabeł" po słabej pierwszej próbie (119m) w drugim skoku osiągnął 125m i przesunął się na 6. pozycję.

W dzisiejszym konkursie słabo wypadli nasi skoczkowie kadry B - Dawid Kowal, Sebastian Toczek, Wojciech Gąsienica-Kotelnicki czy Mateusz Cieślar, którzy zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce.

(skijumping.pl)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron