Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Puchar Polski w hokeju
Puchar Polski w hokeju Drukuj Email
27.12.2007.
 Hokeiści GKS Tychy już w środę wieczorem spotkali się na treningu przed finałowym turniejem Pucharu Polski. "Traktujemy te rozgrywki poważnie i chcemy je wygrać" - stwierdził dyrektor klubu Karol Pawlik. "Puchar jest różnie postrzegany w klubach. Nam zależy na podniesieniu rangi tej rywalizacji. Temu służyć ma m.in. wysoka nagroda dla zwycięzcy turnieju (50 tys. złotych) ufundowana przez prezydenta Tychów, Andrzeja Dziubę.

- Oczywiście chcielibyśmy, żeby na nagroda została w naszym mieście. Na pewno jednak rywale będą chcieli ją wywieźć. Zmierzą się przecież cztery wyrównane, solidne drużyny i o końcowy sukces łatwo nie będzie. Nasi zawodnicy mieli krótsze, nietypowe święta, ale taki jest sport. Trenowaliśmy już w środę wieczorem, zajęcia były też w czwartek. Przygotowania idą więc pełną parą" - dodał Pawlik.

GKS wystąpi bez kontuzjowanych Artura Gwiżdża i Marcina Frączka. Tyszanie i hokeiści Zagłębia Sosnowiec nie muszą martwic się o noclegi. Nie zostaną też w Tychach w przypadku wygranej w półfinale zawodnicy Cracovii. Natomiast ekipa z Torunia na zarezerwowane pokoje w hotelu na wypadek... gdyby zakwalifikowała się do finału.

Mecz półfinałowe Pucharu Polski zostaną rozegrane w piątek, a finał - w sobotę. W półfinałach zmierzą się Comarch Cracovia Kraków z Zagłębiem Pol-Aqua Sosnowiec oraz GKS Tychy z TKH ThyssenKrupp Toruń. Zwycięzcy awansują do finału.

(wp.pl)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron