Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Zwycięstwo Morgensterna, słaby występ Polaków
Zwycięstwo Morgensterna, słaby występ Polaków Drukuj Email
31.12.2007.

 Thomas Morgenstern po kapitalnym skoku na 141,5 m wygrał pierwszy z czterech konkursów TCS. Austriak, który po pierwszej serii zajmował trzecią pozycję, w rundzie finałowej nie dał szans pozostałym zawodnikom. Dwa fenomenalne skoki: 136,5 m i 141,5 m zaowocowały notą 295,9 pkt i prowadzeniem w Turnieju.

Lider po pierwszej serii, Gregor Schlierenzauer (136 m i 130,5m) zajął ostatecznie drugą pozycję. Na trzecie miejsce awansował fiński mistrz - Janne Ahonen. Ten doswiadczony zawodnik skoczył w pierwszej serii na 130 m, w drugiej zaś na 137.

Poniżej oczekiwań wypadł Adam Małysz. Skoki Polaka nie były dziś rewelacyjne: 126 i 124,5 m dały mu dopiero 17. pozycję. Do drugiej serii awansował także Kamil Stoch. Jego pierwszy rezultat to 119,5 m i 25. lokata. W rundzie finałowej młody zawodnik uzyskał 126 m, co dało mu 22. pozycję.

Przyzwoicie spisał się Maciej Kot. Nasz debiutant w pierwszej serii lądował na 118. metrze i zajął 38. miejsce w pierwszym konkursie TCS.

W czasie trwania pierwszej serii konkursu PŚ w Oberstdorfie miały miejsce dwa upadki. Bardzo groźnie wyglądał ten Andreasa Koflera, po którym zawodnik został odwieziony do szpitala. Upadł także Bjoern Einar Romoeren. Skoczek ten jednak podniósł się i o własnych siłach opuścił zeskok.

(skijumping.pl) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron