Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow 4 Polaków w kwalifikacjach TCS w Insbrucku
4 Polaków w kwalifikacjach TCS w Insbrucku Drukuj Email
03.01.2008.
 Przed nami austriacka część 56. Turnieju Czterech Skoczni. Dzisiaj w Innsbrucku przeprowadzone zostaną oficjalne treningi oraz kwalifikacje do piątkowego konkursu. Na starcie zobaczymy 75 zawodników, w tym czterech Polaków.

Sytuacja po dwóch konkursach turnieju wygląda niezwykle ciekawie. Różnica punktowa między aktualnym liderem klasyfikacji - Gregorem Schlierenzauerem, a sklasyfikowanymi na kolejnych dwóch pozycjach, Thomasem Morgensternem i Janne Ahonenem jest niewielka. Każdy z tych zawodników znajduje się obecnie w wyśmienitej w formie, więc można być pewnym, że walka o zwycięstwo w Innsbrucku będzie bardzo zacięta.

Faworytem bukmacherów do zwycięstwa w całym Turnieju (wg. Betsson.com) pozostaje Thomas Morgenstern (2,15), jednak tuż za nim plasuje się Gregor Schlierenzauer (2,35). Wysoko oceniane są także szanse Janne Ahonena (4,50). Stawka za Adama Małysza wynosi obecnie aż 100,00, tyle samo co za Andreasa Kuettela.

Choć już bez większych szans na zwycięstwo w TCS, do walki o miejsca na podium piątkowego konkursu włączyć powinni się także Tom Hilde, Simon Ammann i Andreas Kuettel. Dobry wynik z Garmisch-Partenkirchen (3. miejsce) będzie chciał powtórzyć Michael Neumayer, a o lokatę w trójce z pewnością postara się także Adam Małysz.

Rekordzistą skoczni Bergisel (HS134) w Innsbrucku jest Sven Hannawald, który przed sześcioma laty poszybował tu na odległość 134,5 metra. Przed rokiem, nieco loteryjny konkurs wygrał Anders Jacobsen, drugi był Thomas Morgenstern a trzeci Simon Ammann.

Dzisiaj o godzinie 12 odbędą się dwie serie treningowe. O 13.45 natomiast rozegrane zostaną kwalifikacje, w których zobaczymy czterech reprezentantów Polski. Adam Małysz, z racji obecności w czołowej "10" PŚ, start w zawodach ma zapewniony. O awans do "50" walczyć będą natomiast Marcin Bachleda, Maciej Kot oraz Kamil Stoch.

(skijumping.pl) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron