Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Morgenstern wygrywa trening w Harrachovie
Morgenstern wygrywa trening w Harrachovie Drukuj Email
18.01.2008.
 Pierwszą serię treningową na skoczni Certak w Harrachovie wygrał Thomas Morgenstern. Austriak poszybował z obniżonego rozbiegu na odległość aż 213,5 metra! Drugi rezultat - 205,5 metra - z wyższego o dwie belki rozbiegu uzyskał Martin Koch. Trzeci był Wolfgang Loitzl - 194 metry, a czwarty Andreas Kofler - 191 metrów. Za grupą Austriaków uplasował się Kamil Stoch, który osiągnął 190 metrów.

Z Polaków, poza Kamilem Stochem, najlepiej zaprezentował się Stefan Hula - 174,5 metra, na 162 metrze lądował natomiast Robert Mateja. Adam Małysz zrezygnował ze skoku treningowego.

W treningu udział wzięło zaledwie 30 skoczków, nie wystartowali Finowie, Słoweńcy, Francuzi oraz Norwegowie.

Drugi trening po skoku sześciu zawodników został przerwany z powodu niesprzyjających warunków wietrznych panujących na skoczni. Wznowienie treningu planowane było na godzinę 11.45. Jury stwierdziło jednak, że podmuchy wiatru są zbyt silne by można było kontynuować skakanie.

Kolejny trening został zaplanowany na jutro, na godzinę 11, ale także i on stoi pod groźbą odwołania. Prognozy pogody na ten weekend nie są optymistyczne, w Harrachovie ma wiać silny wiatr w porywach osiągający nawet 15m/s.

(skijumping.pl) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron