Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Morgenstern wierzy w Adama
Morgenstern wierzy w Adama Drukuj Email
22.01.2008.
 Adam Małysz bardzo słabo zaprezentował się w Harrachovie i znowu nie zdołał zdobyć punktów do klasyfikacji generalnej PŚ. Poza skokiem kwalifikacyjnym, większość jego prób była słaba lub wręcz katastrofalna. A odległości które osiagał w sobotę czy niedzielę na czeskim mamucie zwykle były w jego zasięgu... na skoczni dużej.

"Nie spodziewałem się, że będzie tak źle. Wcześniejsze treningi w ogóle na to nie wskazywały. Wiem, że w Polsce jest 10 milionów specjalistów, którzy znają się na skokach lepiej ode mnie. My musimy jednak spokojnie przeanalizować błędy Adama" mówi trener polskich skoczków, Hannu Lepistö.

Fatalną dyspozycję Mistrza Świata z Sapporo komentowali także zawodnicy z innych krajów: "Wszyscy skoczkowie mają ogromny szacunek dla Adama. On przecież zrobił bardzo wiele dla skoków i dlatego jego słaba forma nas martwi" zapewniał Norweg Anders Bardal.

Jednak nie brakuje głosów, że to tylko chwilowa zapaść. Thomas Morgenstern nie ma wątpliwości, że Adam Małysz może w każdej chwili wydostać się z dołka, w którym się znalazł. "Ja wierzę, że w Zakopanem trzeba będzie na niego uważać, bo znów będzie się liczył" stwierdził lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

(skijumping.pl) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron