Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Wspinanie sportowe popularniejsze od żużla!
Wspinanie sportowe popularniejsze od żużla! Drukuj Email
07.02.2008.
 W corocznym plebiscycie na sportowca roku regionu Tarnowskiego, bezkonkurencyjnie zwyciężyła zawodniczka MKS Tarnovia,  Bergson, Five Ten – wspinaczka Edyta Ropek. Tarnowianka, specjalizująca się w dyscyplinie wspinania sportowego w konkurencji wspinania na czas, zwyciężyła organizowany przez Gazetę Krakowską – Polska oraz Zakłady Azotowe S.A., coroczny plebiscyt na sportowca roku regionu Tarnowskiego. Drugie miejsce zajął żużlowiec Janusz Kołodziej, trzeci był jego kolega z toru Tomasz Gollob.

Spośród wszystkich Tarnowskich sportowców Edyta odniosła największe sukcesy sportowe w ubiegłym roku. Na czele z złotym medalem w historycznej, pierwszej w Polsce edycji Pucharu Świata we wspinaniu sportowym, rozegranej w hali Tarnowskiego TOSiRu; brązowym medalem Pucharu Świata zdobytym we Włoskim Val di Daone oraz najważniejszym sukcesem Edyty – Wicemistrzostwem Świata 2007, nie wspominając o zdobyciu dwóch Mistrzostw Polski 2007: we wspinaniu na czas i bouldering.


Edyta nie kryła zaskoczenia zwycięstwem, jak sama powiedziała podczas odbierania nagrody: "Jestem w szoku, nie spodziewałam się …"

Przy okazji odbierania nagrody złożyła podziękowania kibicom wspinania sportowego oraz tym, którzy ją wspierają w dążeniu do osiągnięcia dobrego wyniku sportowego:
"Składam serdeczne podziękowania Wszystkim Sympatykom wspinania sportowego, którzy oddali na mnie swoje głosy w plebiscycie na sportowca roku. To dla mnie ogromne wyróżnienie i radość. To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie tak wybitnych sportowców z różnych dyscyplin sportu.
Dziękuję Prezydentowi Miasta Tarnowa, a także Polskiemu Związkowi Alpinizmu, moim sponsorom firmie Bergson i Five Ten za wsparcie finansowe moich startów. Dzięki tej pomocy moje marzenia mogły się spełnić. Dziękuję moim trenerom, bez których pomocy i ciężkiej pracy, nie było by moich sukcesów. "
Edyta Ropek

W plebiscycie na sportowca roku decydujący głos mają czytelnicy Gazety Krakowskiej, którzy przez cały styczeń mogli oddawać swoje głosy, wysyłając kupony z swoimi propozycjami, do redakcji. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Edyta od początku do końca prowadziła w tej klasyfikacji. W sumie oddano około 4 tysięcy ważnych głosów.  
W plebiscycie były również dwa inne akcenty wspinaczkowe, zawodnicy MKS Tarnovia, senior Tomasz Oleksy (Bergson, Evolv) zajął wysokie szóste miejsce, a juniorka Olga Karaskieiwcz 14 miejsce. W roku 2007 wspinanie sportowe okazało się popularniejszą dyscypliną sportową niż żużel!

Arkadiusz Kamiński 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron