Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Boks arrow Adamek powalczy o mistrzostwo w wadze juniorciężkiej
Adamek powalczy o mistrzostwo w wadze juniorciężkiej Drukuj Email
15.02.2008.
 Były mistrz świata wagi półciężkiej przeskoczy największą wagową przepaść w boksie - z 80 kg na 91 kg - aby 19 kwietnia w Katowicach pokonać mistrza nokautu O'Neila Bella. - Będę cięższy, ale nie wolniejszy - mówi Adamek. Polak w swoich najlepszych walkach z Niemcem Thomasem Ullrichem, dwóch z Australijczykiem Paulem Briggsem i tej, po której musiał oddać mistrzowski tytuł - z leworęcznym Amerykaninem Chadem Dawsonem - ważył poniżej 80 kg, bo taki jest limit wagi półciężkiej.

Tymczasem wczoraj po treningu polski pięściarz ważył aż 94 kg. - To są same mięśnie. I myślę, że wkrótce będzie ich jeszcze więcej - mówi Adamek dwa miesiące przed pojedynkiem o prawo walki o mistrzostwo świata wagi juniorciężkiej wersji IBF.

Według trenera Andrzeja Gmitruka na obozie w Szczyrku kucharz będzie przygotowywał potrawy tylko dla Adamka zgodnie z wytycznymi dietetyka. Bo o ile więcej będzie ważył Adamek, o tyle silniejszy będzie jego cios.

Jego przeciwnik Bell (33 lata, 26 zwycięstw, 2 porażki, 24 nokauty) oficjalnie nigdy nie ważył więcej niż 91 kg i wcale nie musiał zbijać wagi. Na początku dekady ważył zaledwie 85 kg. Tymczasem Polak w tym czasie musiał przechodzić katusze, zbijając nawet kilka kilogramów, tak jak przed porażką z Dawsonem.

Waga wpływa nie tylko na szybkość poruszania się w ringu, ale również szybkość wyprowadzania ciosu, a szybkość decyduje o zwycięstwie. - Tomek ma nad przeciwnikiem ogromną przewagę szybkości, ale Bell od lat walczy w kategorii juniorciężkiej i to jest jego przewaga. Dramatyczna przepaść wagowa między kategoriami półciężką i juniorciężką powoduje, że Tomek musi nauczyć się innego zadawania ciosu, z bardziej stabilnej pozycji. Tego właśnie się uczymy. Na to zwrócę uwagę przy sparingach - mówi Gmitruk, który obejrzał już 120 rund w wykonaniu Bella.

Do Szczyrku na pierwszy ogień przyjedzie jeden sparingpartner - Sebastian Masternak walczący w kategorii półciężkiej. Załatwiany jest też drugi sparingpartner we Francji, cięższy, o parametrach Bella. Pozostałych trzech - najlepszych - ma przysłać współpromotor walki w Katowicach, firma Main Events z New Jersey.

- Będą to wszystko ludzie pokroju Bella. Żadnego wolnego, niskiego tłuściocha - mówi Gmitruk.

Drugi znany polski pięściarz wagi juniorciężkiej Krzysztof Włodarczyk nie będzie walczył o tytuł mistrza świata wagi juniorciężkiej WBA z Firatem Arslanem. Negocjacje między promotorami zostały zerwane, kiedy Klaus-Peter Kohl z niemieckiej grupy Universum nie zmniejszył swoich żądań co do udziałów w trzech kolejnych walkach Włodarczyka, jeśli Polak wygra. Włodarczyk, nr 10 rankingu WBA wagi juniorciężkiej, wkrótce podda się operacji ręki.

(sport.pl) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron