Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem
Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem Drukuj Email
27.02.2008.
 Już dziś pierwsze emocje związane z Mistrzostwami Świata Juniorów w Zakopanem. Osiemdziesięciu juniorów z kilkunastu krajów będzie walczyć na Średniej Krokwi (HS-94) w Zakopanem o medale w konkursie indywidualnym.

W konkursie zobaczymy czterech naszych reprezentantów. Jako pierwszy, z numerem 22. skakał będzie Łukasz Rutkowski, niedługo po nim z 25. numerem na starcie pojawi się Krzysztof Miętus. W połowie stawki na belce usiądzie Dawid Kowal, a ostatnim z Polaków, który odda swój skok będzie Maciej Kot.

Faworytami imprezy zarówno w konkursie drużynowym, jak i w indywidualnym są Austriacy, a w szczególności Andreas Strolz, Thomas Thurnbichler oraz Mario Innauer. Do walki o medale z pewnością włączy się także nasz reprezentant - Łukasz Rutkowski. Także polską drużynę stać na miejsce w czołowej trójce.

Seria próbna przed konkursem indywidualnym według programu ma rozpocząć się o godzinie 12:30. Skoczkowie przystąpią do rywalizacji o medale o godzinie 14:00. Bezpośrednią relację z tej imprezy przeprowadzi stacja Eurosport.

Konkurs o tytuł drużynowego Mistrza Świata Juniorów rozegrany zostanie w piątek o godzinie 14:00. W międzyczasie, w czwartek odbędzie się konkurs indywidualny kobiet, w którym wystąpi jedna nasza reprezentantka - Joanna Gawron.

(skijumping.pl) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron