Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.

Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).

Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Powrót weterana
Powrót weterana Drukuj Email
29.02.2008.
 Legendarny fiński skoczek narciarski Matti Nykaenen, który powrócił na skocznię po 17 latach przerwy, zdobył w czwartek tytuł mistrza świata weteranów. Po pierwszym dniu zawodów w Taivalkoski "Latający Fin" był piąty, ale dobre czwartkowe skoki zapewniły mu zwycięstwo w kategorii 40-44 lata. Nykaenen, który niedługo będzie świętować 45. urodziny, wyprzedził Norwega Jana Ingeskjervena i Rosjanina Fidela Terentiewa. Powrót Nykaenena jest wielkim wydarzeniem w Finlandii. Po zakończeniu kariery mistrz skoków stał się bohaterem tabloidów. Miał problemy alkoholowe, zadłużył się, występował jako striptizer w nocnych klubach. Trafił nawet dwukrotnie do więzienia za ugodzenie nożem starszego przyjaciela i pobicie żony. 44-letni Fin jest najbardziej utytułowanym skoczkiem narciarskim w historii. Wygrał aż 46 zawodów Pucharu Świata (absolutny rekord; Adam Małysz wygrał dotąd 38 konkursów), zdobył pięć medali olimpijskich, w tym cztery złote - w Sarajewie (1984) i w Calgary (1988), a ponadto cztery złote medale mistrzostw świata i cztery Kryształowe Kule.