Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Siódme miejsce Adama w Kuopio
Siódme miejsce Adama w Kuopio Drukuj Email
04.03.2008.
 Na siódmym miejscu zakończył Adam Małysz występ w pierwszym konkursie Turnieju Nordyckiego, który został rozegrany w fińskim Kuopio. Polak skoczył na odległość 128 m. Wygrał Fin Janne Happonen. Z powodu zmiennego wiatru rozegrano jedną serię. Happonen, który był najlepszy także w przerwanej serii, skoczył najdalej – 134,5 m. Dwa i pół metra bliżej lądowali Austriak Gregor Schielerenzauer i Norweg Anders Jacobsen, którzy zajęli kolejne miejsca na podium.

Punkty pucharowe zdobył Kamil Stoch, zajmując 23. miejsce.

Konkurs na skoczni Puijon w Kuopio przeniesiono z Lahti, gdzie w miniony weekend silny wiatr uniemożliwił skoczkom rywalizację. W poniedziałek warunki były lepsze, ale nie obyło się bez komplikacji. Pierwszą serię przerwano, gdy skoki oddało 44 zawodników i tylko siedmiu pozostało w kolejce. Przyczyną – coraz silniejszy wiatr.

Niepocieszony był Happonen, który prowadził ze sporą przewagą nad rywalami. Adam Małysz, zwycięzca kwalifikacji, zajmował siódmą pozycję.

Po kilkunastominutowej przerwie zawody rozpoczęły się od nowa. Znacznie poprawił się Kamil Stoch, który w przerwanej serii wypadł fatalnie. O półtora metra dalej skoczył też Małysz, lądując w dobrym stylu na 128. metrze.

Doskonałą dyspozycję potwierdził Happonen. Pochodzący z Kuopio skoczek był bliski poprawienia dziesięcioletniego rekordu skoczni Japończyka Masahiko Harady (135,5 m), uzyskując wynik tylko o metr gorszy.

Drugą odległość osiągnął Norweg Tom Hilde – 132,5 m, ale przegrał notami za styl ze Schlierenzauerem i Jacobsenem.

Dopiero 12. miejsce, najgorsze w sezonie, zajął Austriak Thomas Morgenstern, który już wcześniej zapewnił sobie Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

We wtorek o godz. 17.20 rozpocznie się drugi konkurs pucharowy w Kuopio. Na godz. 16.00 zaplanowano kwalifikacje.

Najdalej w przerwanej serii skoczył Norweg Anders Jacobsen (133,5 m), ale miał spore kłopoty z lądowaniem i zajmował czwarte miejsce. Prowadził Fin Janne Happonen. Słabo skakali Kamil Stoch, Maciej Kot i Piotr Żyła. Wszyscy nie mieli szans na awansu do drugiej serii.

Adam Małysz okazał się najlepszy w kwalifikacjach, skacząc na odległość 128.5 m. Drugi był Fin Janne Happonen, który wylądowął dwa metry bliżej. Do konkursu zakwalifikowali się wszyscy czterej Polacy.

(sport.tvp.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron