Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.

Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).

Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Zwycięstwo Ahonena, Małysz 12.
Zwycięstwo Ahonena, Małysz 12. Drukuj Email
05.03.2008.
 Zwycięstwem Janne Ahonena zakończył się konkurs Pucharu Świata w fińskim Kuopio. Fin wyprzedził dwóch zawodników z Norwegii - Andersa Bardala i Toma Hilde. Adam Małysz był najlepszy w kwalifikacjach, ale w zawodach spisał się znacznie słabiej i ostatecznie zajął 12. miejsce. Podobnie jak w poniedziałek, zupełnie nie wyszły skoki Maciejowi Kotowi (93,5 m. i 48. miejsce) oraz Piotrowi Żyle (85,5 m. i 49. lokata). Nieco lepiej spisał się Kamil Stoch, jednak 105,5 m. nie wystarczyło na awans do finałowej "30".

Adam Małysz po 1. serii i skoku na odległość 116 metrów był 10. W drugiej "Orzeł z Wisły" skoczył jeszcze dalej (121, 5 m), ale w klasyfikacji spadł na 12. pozycję.

36. w karierze zawody Pucharu Świata wygrał Janne Ahonen (122,5 i 126 m). Drugi był Norweg Anders Bardal (117,5 i 128 m). Na najniższym stopniu stanął rodak Bardala Tom Hilde (121,5 i 122,5 m).

Zawiódł zdobywca Kryształowej Kuli, Austriak Thomas Morgenstern, który był dopiero 8. (116 i 124 m).