Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Polak nowym trenerem Małysza?
Polak nowym trenerem Małysza? Drukuj Email
17.03.2008.
 Na 12. miejscu najlepszy polski skoczek skończył ostatnie zawody najgorszego od ośmiu lat sezonu. Puchar Świata zdobył Thomas Morgenstern, niedoścignionym lotnikiem został Gregor Schlierenzauer, który w Planicy wygrał oba konkursy, lądując poza 230. metrem. Tak źle z Małyszem nie było dawno. Czterokrotny mistrz świata i zdobywca PŚ zajął 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Identycznie było w sezonie 2003/04, ale wtedy skakał tylko w 16 konkursach (teraz w 25), zdobył 525 punktów (teraz 632), średnio uzyskiwał 33 pkt w konkursie (teraz 25). Był też wtedy aż cztery razy na podium, teraz jego najlepsze miejsce, to zaledwie czwarte na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Od ponad tygodnia w mediach trwa dysukusja na temat: kto będzie nowym trenerem kadry polskich skoczków. Polski Związek Narciarski jest coraz bliżej wybrania "polskiej opcji".

- Łukasz Kruczek? Chyba jeszcze za wcześnie, żeby został pierwszym szkoleniowcem. Może, jak ja skończę karierę - zastanawiał się kilka miesięcy temu Małysz. Następca Lepistoe zostanie ogłoszony do końca marca. Jeśli zwycięży koncepcja Apoloniusza Tajnera, prezesa PZN, odpowiedzialność za wyniki spadnie na niego.

(wp.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron