Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Legalizacja Pokera w polskim Internecie?
Legalizacja Pokera w polskim Internecie? Drukuj Email
18.04.2008.
Czy w Polsce dojdzie do legalizacji gier hazardowych w Internecie? Taką sugestię przedstawił wiceminister finansów - Jacek Kapica. W drugiej połowie 2008 roku ma być już gotowy projekt, który pozwoli na zmiany w ustawie o zakładach sportowych oraz grach pieniężnych online. Kapica stwierdził "Chcemy uwolnić hazard w internecie, ponieważ ludzie i tak grają. Nie jesteśmy w stanie zamknąć tego rynku. Chcemy, żeby budżet pobierał z tego tytułu podatki".

Aby zmiany mogły zostać wprowadzone w życie, wymagają notyfikacji Komisji Europejskiej. Planowany projekt ma zostać przesłany do Brukseli w drugiej połowie 2008 roku.

Czy zatem już w roku 2009 zmiany legislacyjne sprawią, że każdy pokerzysta będzie musiał zapłacić podatek od swojej wygranej?
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron