Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Motosport arrow Ruszają żużlowe mistrzostwa świata
Ruszają żużlowe mistrzostwa świata Drukuj Email
26.04.2008.
Sobotnia Grand Prix Słowenii w Krsku zainauguruje tegoroczne indywidualne mistrzostwa świata w jeździe na żużlu. Tytuły broni Duńczyk Nicki Pedersen.

W tym roku o medale będzie rywalizowało trzech reprezentantów Polski - Tomasz Gollob, Rune Holta i Krzysztof Kasprzak, który dostał od organizatorów stałą "dziką kartę". Oprócz Kasprzaka "dzikie karty" otrzymali Szwedzi Andreas Jonsson i Fredrik Lindgren oraz Brytyjczyk Chris Harris.

Stawkę uczestników cyklu GP uzupełnia czołowa ósemka ubiegłorocznych mistrzostw oraz trzej żużlowców, którzy uzyskali awans z eliminacji - Duńczycy Bjaerne Pedersen i Niels Kristian Iversen i Czech Lukas Dryml.

W porównaniu do poprzedniego roku w regulaminie rywalizacji nie zaszły zmiany. Najpierw żużlowcy będą rywalizowali według tradycyjnej tabeli biegowej (20 wyścigów), a później czołowa ósemka wystąpi w półfinałach.

Podobnie jak w zeszłym roku cykl GP będzie się składał z jedenastu eliminacji. Dwie z nich odbędą się w Polsce - 10 maja w Lesznie i 13 września w Bydgoszczy. Leszno, które zastąpiło Wrocław, po raz pierwszy będzie organizatorem turnieju GP. Po przerwie mistrzostwa wracają do Goeteborga (zastąpił Eskilstunę).

Tak jak w 2007 roku mistrzostwa zakończy turniej w Gelsenkirchen. Nowością jest wprowadzenie w tym sezonie serii Super Prix, do której zaliczane będą eliminacje w Goeteborgu, Kopenhadze, Cariff i Gelsenkirchen. Ich zwycięzcy spotkają się w dodatkowym wyścigu o łącznej puli nagród 200 tys. dolarów (120 tys. za zwycięstwo, 40 tys. za drugie miejsce, 25 tys. za trzecie i 15 tys. za czwarte).

Lista startowa turnieju w Krsku (w nawiasie numer na plastronie):

           
1. (7) Rune Holta (Polska)
2. (14) Krzysztof Kasprzak (Polska)
3. (8) Scott Nicholls (W.Brytania)
4. (2) Leigh Adams (Australia)
5. (11) Bjaerne Pedersen (Dania)
6. (9) Chris Harris (W.Brytania)
7. (13) Lukas Dryml (Czechy)
8. (10) Andreas Jonsson (Szwecja)
9. (4) Tomasz Gollob (Polska)
10. (6) Greg Hancock (USA)
11. (1) Nicki Pedersen (Dania)
12. (15) Fredrik Lindgren (Szwecja)
13. (16) Matej Zagar (Słowenia)
14. (12) Niels K. Iversen (Dania)
15. (5) Hans Andersen (Dania)
16. (3) Jason Crump (Australia)

 

sport.onet.pl (PAP) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron