Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Motosport arrow Grand Prix: zwycięstwo Golloba!
Grand Prix: zwycięstwo Golloba! Drukuj Email
27.04.2008.
Tomasz Gollob wygrał żużlową Grand Prix Słowenii w Krsku, pierwszą w tym sezonie eliminacji mistrzostw świata. To dwunasta wygrana Polaka w historii jego startów w cyklu Grand Prix. Gollob został liderem tegorocznych mistrzostw świata.
Drugie miejsce w GP Słowenii zajął broniący tytułu Duńczyk Nicki Pedersen, a trzecie jego rodak Hans Andersen.

Początek zawodów w Krsku nie zapowiadał szczęśliwego końca. W swoim pierwszym wyścigu Gollob zajął ostatnie miejsce, a w kolejnych dwóch był drugi. Po trzech seriach startów miał tylko cztery punkty i wydawało się, że jego awans do półfinału jest poważnie zagrożony. Później jednak było już znacznie lepiej. Ostatnie dwa wyścigi w turnieju zasadniczym zakończyły się jego pewnymi zwycięstwami.

Po rundzie zasadniczej Gollob zajmował drugie miejsce, co dało mu przywilej wyboru pola startowego w półfinale. Zdecydował się na wewnętrzne, najlepsze po ulewnym deszczu jaki spadł w Krsku w połowie turnieju.

W półfinale Gollob prowadził od startu do mety, zostawiając w pokonanym polu Andersena, Australijczyka Jasona Crumpa i Amerykanina Grega Hancocka. Z drugiego półfinału awansowali Pedersen i Szwed Andreas Jonsson.

Także w finale Polak nie dał szans rywalom. Już po pierwszym okrążeniu miał zdecydowaną przewagę i później kontrolował sytuację. Wprawdzie w końcówce dystansu zbliżył się do niego Niki Pedersen, ale nie był w stanie odebrać Gollobowi dwunastego w karierze zwycięstwa w turnieju GP.

Gollob, którego największym sukcesem było do tej pory wicemistrzostwo świata w 1999 roku, stał się faworytem tegorocznych mistrzostw. Za dwa tygodnie zawody odbędą się na świetnie mu znanym torze w Lesznie, a we wrześniu w Bydgoszczy, gdzie wygrywał sześciokrotnie. W sumie do zakończenia cyklu GP pozostało dziesięć eliminacji.

Z rywalizacji po biegach eliminacyjnych odpadło dwóch innych reprezentantów Polski. Krzysztof Kasprzak zdobył 6 punktów, zaś Rune Holta - 5. Wprawdzie obaj wygrali po jednym wyścigu, ale w pozostałych popełniali poważne błędy i dali się wyprzedzać rywalom.

Wyniki GP Słowenii:

1. półfinał
1. Nicki Pedersen (Dania)
2. Andreas Jonsson (Szwecja)
3. Lukas Dryml (Czechy)
4. Niels K. Iversen (Dania)


2. półfinał
1. Tomasz Gollob (Polska)
2. Hans Andersen (Dania)
3. Jason Crump (Australia)
4. Greg Hancock (USA)


finał
1. Tomasz Gollob (Polska)
2. Nicki Pedersen (Dania)
3. Hans Andersen (Dania)
4. Andreas Jonsson (Szwecja) - taśma

sport.onet.pl (PAP)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron