Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Boks arrow Haye zwakował pas WBC, wielka szansa Diablo!
Haye zwakował pas WBC, wielka szansa Diablo! Drukuj Email
13.05.2008.

 Niekwestionowany król wagi cruiserweight, Anglik David Haye zwakował dziś mistrzowski pas organizacji WBC, jednocześnie poprosił włodarzy prestiżowej organizacji o umieszczenie swojego nazwiska na liście rankingowej w wadze ciężkiej. Tym samym, szanse walki o mistrzowski pas dostaną najwyżej notowani bokserzy na liście pretendentów w kategorii do 200 funtów- Rudolf Kraj (14 (10KO).0) i Giacobbe Fragomeni (25 (10 KO).1).  

Co jednak dla kibiców pięściarstwa w Polsce najważniejsze, wygrany tej konfrontacji zmierzy się z naszym "cruiserem" Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem. Uzyskanie takiego statusu dla "Diablo" to niewątpliwy sukces grupy promotorskiej Andrzeja Wasilewskiego, za co należą się im duże brawa.

                

Natomiast o pas federacji IBF w wadze cruiser, prawdopodobnie jeszcze w tym roku pojedynek stoczy Tomasz Adamek. 

 

Mateusz Derlecki 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron