Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Boks arrow Calzaghe kontra Roy Jones/Pavlik?
Calzaghe kontra Roy Jones/Pavlik? Drukuj Email
15.05.2008.
Pogromca Bernarda Hopkinsa, Joe Calzaghe, w drugiej połowie roku zmierzy się najprawdopodobniej z jednym z dwójki wymienionych w tytule pięściarzy. Zarówno Kelly Pavlik jak i Roy Jones Junior są zainteresowani pojedynkiem z królem wagi super średniej. Na dzień dzisiejszy przeważa kandydatura Roya Jonesa, w imieniu którego, Don King prowadzi już zaawansowane rozmowy z Frankiem Warrenem, promotorem Calzaghe.

Faworytem przypuszczalnej konfrontacji Walijczyka z Royem, jest zdecydowanie Joe. Jones co prawda zanotował świetny występ w styczniu bieżącego roku, pokonując po dwunastu starcia Felixa Trinidada, jednak wyraźnie nie jest już sobą sprzed paru lat. Wyglądał dobrze, ale na tle zardzewiałego i również post prime Tito... Calzaghe jest dziś zawodnikiem z innej półki, to bokser, który zdominował kategorię do 168 funtów obijając innych mistrzów; Jeffa Lacy'ego i Mikkela Kesslera a ostatnio wygrał z samym Bernardem Hopkinsem. 

 

Walka taka jednak, stanowi gratkę dla kibiców pięściarstwa i przyniesione przez nią dochody będzie się pewnie liczyć w kilku dziesiątkach milionów dolarów (a może funtów, jeśli pojedynek odbędzie się na Wyspach).

 

Gotowy do rozmów mających doprowadzić do walki Calzaghe z Pavlikiem, jest także promotor króla wagi średniej, Bob Arum. Jednak warunkiem rozpoczęcia rozmów, jest zwycięstwo Kelly'ego w najbliższej walce. A ta już niebawem, bo 7 czerwca w Atlantic City. Przeciwnikiem Pavlika będzie  Gary Lockett, promowany przez... Franka Warrena a trenowany przez Enzo Calzaghe (ojca Joe). Czyżby zatem srogi rewanż? W tej konfrontacji jednak, wcale nie byłbym pewien zwycięstwa Dumy Walii...

 

Mateusz Derlecki 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron