Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Boks arrow Adamek kontra Gomez 11 lipca w Chcicago
Adamek kontra Gomez 11 lipca w Chcicago Drukuj Email
20.05.2008.
 Krążące od dawna w Polsce pogłoski znalazły swoje potwierdzenie już także za Wielką Wodą. 11 lipca w Chicago, swą kolejną walkę stoczy Tomasz Adamek. Przeciwnikiem oficjalnego pretendenta do mistrzowskiego tytułu organizacji IBF w wadze junior ciężkiej, będzie Gary Gomez. Na gali w Chicago transmitowanej przez stację ESPN2, swoje umiejętności będzie mógł także zademonstrować także Andrzej Fonfara. W tej chwili trwają starania, aby na na tej samej gali wystąpili inni pięściarze Boxing Europe Mariusz Wach, Mateusz Masternak i Piotr Wilczewski. 

Walka z Gomezem ma być dla Adamka przetarciem przed mistrzowską walką ze Steve'm Cunninghamem. Gary Gomez to doświadczony i twardy lecz równie przeciętny bokser. Pojedynek z Adamkiem odbędzie się najprawdopodobniej na dystansie dziesięciu rund i bez limitu wagowego, czyli już w wadze ciężkiej. Dzięki temu zabiegowi, Tomek nie będzie musiał wogóle zrzucać wagi, a bez obawy o nadwagę będzie miał zapewniony komfort boksu, biorąc zwłaszcza pod uwagę polską publikę w Chicago.

 

Mateusz Derlecki 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron