Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Motosport arrow Żużlowa GP Szwecji: życiowy sukces reprezentanta Polski!
Żużlowa GP Szwecji: życiowy sukces reprezentanta Polski! Drukuj Email
25.05.2008.
Reprezentant Polski Rune Holta wygrał w Goeteborgu żużlową Grand Prix Szwecji - trzecią eliminację mistrzostw świata. To największy indywidualny sukces w karierze Norwega z polskim paszportem. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Duńczyk Nicki Pedersen.

Tomasz Gollob zajął szóste miejsce, a w klasyfikacji generalnej jest drugi. Holta plasuje się na dziewiątej pozycji.

Tor w Goeteborgu tylko na początku turnieju nie sprawiał zawodnikom kłopotów. Szybko jednak zrobiły się dziury, mnożyły się przerwy i upadki. Groźnym wypadkom ulegli m.in. Duńczyk Niels K. Iversen i Szwed Andreas Jonsson. Na stan nawierzchni narzekał m.in. Gollob. W sumie zawody trwały cztery godziny.

Podobnie jak w pierwszym turnieju w Krsku, Gollob bardzo słabo rozpoczął turniej, zajmując w swoim pierwszym wyścigu ostatnie miejsce. Później był drugi oraz pierwszy i wydawało się, że pewnie awansuje do półfinału. Tymczasem w kolejnym starcie jadąc na drugiej pozycji upadł na tor i po czterech seriach startów miał tylko pięć punktów. Awans do półfinału zapewnił sobie w dwukrotnie przerywanym wyścigu 19., który wygrał.

O jeden punkt więcej w rundzie zasadniczej zdobył Holta, który odniósł dwa zwycięstwa. Kasprzak po fatalnym początku, gdy trzykrotnie ostatnie miejsca, później był drugi i pierwszy, ale to było za mało, by awansować do czołowej ósemki. Rewelacją turnieju zasadniczego był Szwed Fredrik Lindgren, który zdobył komplet punktów.

W pierwszym półfinale wystąpiło tylko trzech zawodników, bowiem kontuzjowany Jonsson nie był w stanie stanąć na starcie. Od początku prowadził Australijczyk Leigh Adams, ale później został wyprzedzony przez Lindgrena oraz Holtę i ta dwójka awansowała do finału.

W finale niezwykłej sztuki dokonał Holta. Po starcie zajmował czwarte miejsce, ale na wyjściu z pierwszego łuku śmiałym manewrem wyprzedził rywali i prowadzenia nie oddał do końca. W swoim pięćdziesiątym występie w GP odniósł pierwsze zwycięstwo.

sport.onet.pl (PAP)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron