Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Nenad Medic wygrywa pierwszy turniej WSOP
Nenad Medic wygrywa pierwszy turniej WSOP Drukuj Email
03.06.2008.
 Nenad Medic został pierwszym zwycięzcą podczas tegorocznego World Series of Poker. Pochodzący z Serbii Kanadyjczyk wygrał mistrzowski turniej 10 000$ Limit Texas Hold'em. Czwarte miejsce zajął Mike Sexton.

Turniej miał iście mistrzowską obsadę. Udział wzięło 352 graczy, w tym 84 posiadaczy złotych bransolet WSOP, wśród nich Jamie Gold, Greg Raymer, Chris Moneymaker, Chris Ferguson, Jim Bechtel, Berry Johnston, Tom McEvoy, Doyle Brunson. 

Do finałowego stolika zasiedli gracze reprezentujący Kanadę, Finlandię, Irlandię i USA. Większość z nich miała już za sobą wygrane w turniejach, w których inkasowali milion dolarów i więcej za jednych zamachem.
 
Zwycięzca ma 25 lat. Od pięciu lat zawodowo gra w pokera. Mike Sexton powiedział, że Medic jest jednym z najtrudniejszych przeciwników w Texas Hold’em. 

Drugie miejsce zajął Andy Bloch (wygrał 488 tys. USD), który przy finałowym stole świętował 39. urodziny. Trzecia była Kathy Liebert (306 tys. USD), a czwarty Mike Sexton (248 tys. USD). Wygrana Nenada Medica wyniosła 794 tys. USD. Oczywiście otrzymał też słynną złotą bransoletę i status mistrza świata Limit Texas Hold’em, bowiem wszystkie turnieje WSOP z wpisowym 10 tysięcy dolarów mają status mistrzostw świata. 

Turniej toczył się przez trzy dni. Gra przy finałowym stole trwała prawie osiem godzin. W ostatnim rozdaniu Medic miał 7h-5h, Bloch 9h-9d. Po flopie 8h-5s-4h Medic przebił, grając all-in ze środkową parą i przede wszystkim możliwością doboru do koloru i strita. Bloch sprawdził z overparą. Walet kier na turnie dał Medicowi kolor i zwycięstwo w turnieju.

® "World Series of Poker" and "WSOP" are registered trade marks of Harrah's License Company LLC. 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron