Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.

Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).

Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow "Czerwone Skrzydła" z Pucharem Stanleya!
"Czerwone Skrzydła" z Pucharem Stanleya! Drukuj Email
05.06.2008.
 Hokeiści Detroit Red Wings zostali mistrzami NHL! W szóstym meczu finału pokonali Pittsburgh Penguins 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) i w serii wygrali 4-2. "Czerwone Skrzydła" po Puchar Stanleya sięgnęły po raz czwarty w ostatnich 11 sezonach.

Prowadzenie dla Detorit Red Wings w szóstym meczu zdobył w 6. minucie Brian Rafalski. Wykorzystał podanie Henrika Zetteberga i grę w przewadze.

Na 2:0 w 9. minucie drugiej tercji podwyższył Valtteri Filppula. W 36. minucie kontaktową bramkę zdobył Jewgienij Małkin, podczas gry w przewadze.
W 8. minucie trzeciej tercji bramkę zdobył Zetterberg i gol Mariana Hossy na półtorej minuty przed końcem wprowadził wprawdzie nerwową atmosferę w końcówce (krążek po jednym ze strzałów trafił nawet w słupek), ale nie miał już większego znaczenia.

Bohaterem spotkania został Zetterberg, który odebrał także tytuł MVP (Najbardziej Wartościowego Zawodnika) play off.

Detroit ostatni tytuł mistrzów NHL zdobyli w 2002 roku. Poprzednio triumfowali w 1997 i 1998 roku.